HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 8 Haziran 2017

İzmir'de Çekilen "11" İzmirliler'den Destek Bekliyor

Magazinizmir
Carat Film'in sahibi ve İzmir'de çekilen Türk yapımı psikolojik gerilim filmi "11"in yapımcısı Murat Barutçu, filme İzmir ve Ege seyircisinden büyük destek beklediklerini söyledi.

Fragmanı yayınlandığı anda twitterda birinci sıradan trend listesine giren ve sosyal medyanın gündemine oturan film; şizofreni hastalığının alt dalı olan Otoskopi (Öz görüm) hastalığını konu alıyor.

Can Varol’un yönettiği, Ali Cumhur Demir’in senaryosunu yazdığı filmin, yapımcılığını Carat Film’in sahibi Murat Barutçu üstlenirken; başrolleri ise Zeynep Gülay ve komedi filmlerinin tanınan ismi Osman Cavcı paylaşıyor.
Filmin bir diğer özelliği de, yıllarını tiyatro ve komedi filmlerine harcayan Osman Cavcı’nın rol aldığı ilk gerilim filmi olması.

Psikolojik Gerilim

Türk Sinemasında psikolojik gerilim türünde eksiklik olduğunu gördüğünü kaydeden yapımcı Murat Barutçu, "11 filminin senaryosunu bu şekilde biçimlendirdik; fakat aynı zamanda gerçeklikten kaçmamaya çalıştık. Bu süreçte başarılı senaristimiz Ali Cumhur Demir ile birlikte, bilimsel verileri toplayıp özenle çalıştık ve şizofreni hastalığının alt dalı olan Otoskopi – Öz görüm hastalığını konu edindik" diye konuştu.

İzmir ve Ege'den Destek Bekliyoruz

Tüm dünyada özellikle gençler arasında yaygınlaşan selfie bağımlılığının filme konu alan otoskopi hastalığının da başlangıcı olabileceğini dile getiren Barutçu, şunları söyledi: "Ben otoskopiyi günümüz selfie bağımlılığına bağlıyorum. Selfie bağımlılığı yani hastalığı, "Otoskopi" hastalığının başlangıcı olabilir. Öz görüm - öz çekim kelimeleri bile benzerken anlamları da bir o kadar bazı yerlerde kesişiyor. Filmden biraz daha bahsetmek gerekirse, çekim süreçlerinde bir hayli zorlandık. Fakat Carat Film ekibi olarak hiçbir zaman yılmadık. Tüm sorunları gidermek için gece gündüz çalıştık ve bu işin üstesinden geldik. Çekim tekniklerine ve görsel kaliteye önem verdik. Çünkü günümüz filmlerinde ve alıştığımız filmlerde kaliteli filmler, biraz da işin teknik boyutuyla ilgili. Elimizden gelenin en iyisini değil, daha da fazlasını ortaya koymak için mücadele verdik ve Carat Film’in ilk filmi olmasına rağmen çok güzel bir iş başardık"

Filmin 9 Haziran'da sinemalarda izleyiciyle buluşacağını da hatırlatan Barutçu, İzmir ve Egeli seyircilerden büyük destek beklediklerini sözlerine ekledi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN