HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 30 Mayıs 2022

Hem lezzete hem eğlenceye doyuran festival: İzmir Gurmefest

Magazinizmir
İzmir Mekan Rehberi ve Grafiket Adworks ana sponsorluğu ile İzmir Arena’da birincisi düzenlenen İzmir Gurmefest, Türkiye genelinde büyük ilgi uyandırdı. 3 gün boyunca hiç durmayan gastronomi etkinlikleri, workshoplar, konserler ve sahne şovları ile ziyaretçilerinden tam not alan İzmir Gurmefest ilk kez düzenlenmesine rağmen çok fazla beğeni topladı.

20 binden fazla ziyaretçinin katıldığı İzmir Gurmefest’te eğlence ve lezzet hız kesmeden devam etti. Hem eğlenip hem stantlarda zaman geçiren ziyaretçiler, İzmir’in büyülü atmosferinde coşku dolu üç gün geçirdi.

 

FESTİVALDE ÜNLÜ İSİMLER SAHNE ALDI

Birbirinden eğlenceli konserleri ve harika workshopları ile katılan herkesi eğlendirmekle kalmayıp hem bilgilendirdi hem de keyifli vakit geçirmesini sağladı. Şarkıları dillerinde düşürmeyen Çakal&Reckol’un performansı katılımcılara harika dakikalar yaşatmanın dışında unutulmaz anlara da tanıklık etmelerine neden oldu. Can Bonomo da sergilediği performansıyla hayranlarına müzik ziyafeti sundu. Anıl Piyancı da konserdeki enerjisiyle herkesi rap dünyasında harika bir yolculuğa çıkardı. Uzun bir aradan sonra ilk defa İzmir’e gelen Mazhar Alanson, şarkılarıyla dinleyenleri büyüledi. Fondip ise İzmir’in müzik havasını kendi performansıyla harmanlayıp ortaya harika bir iş çıkardı. Son olarak sahne alan Melek Mosso, festival kapanışını harika şarkılarla dolu dolu geçirmeyi sağladı. Mosso'nun hareketli bir şarkıda annesiyle birlikte oynaması izleyicilerden büyük alkış aldı.

 

 

WORKSHOPLARLA İZMİR GURMEFEST

Workshoplar İzmir Gurmefest’te harika bilgiler ve keyifli anlarla tüm katılımcılara lezzet dolu dakikalar yaşattı. Çoğunlukla yemek üzerine olan workshoplarda meyvelerle yapılan lezzetli yemekler için Ahmet Güzelyağdöken ile Meyve yemekleri workshop, Ege’nin vazgeçilmez lezzetleri için Eren Kaşıkçı ile Ege Lezzetleri, çok sevilen boyoz için Ümit Kuday ve Müjdat Alptekin Ustalardan Boyoz, Zeytinyağının püf noktaları için Ümmühan Tibet ile Zeytinyağını Keşfetmek, vegan lezzetler için Semen Öner ile Vegan Mutfağı, Türk mutfağı için Sahrap Soysal ile Türk Mutfağı, aynı zamanda Şef Caner Aydoğan ile Ege Otları ve Deniz Mahsülleri, Masterchef Sefanur Bol ile Bi Tatlı Workshop, Zafer Tacar ve İzevbir Derneği ile Evde Köpüklü İçecek Yapımı ve Eda Cankurtaran ile Sushi Workshop gibi birçok etkinlik yer aldı.

 

Dev organizasyonu üstlenerek büyük bir cesaret örneği gösteren Görkem Bozkır, “İzmir’de ilk kez düzenlenen en büyük yeme, içme ve eğlence festivaline organizasyon başkanlığı yapmaktan ötürü çok büyük bir gurur duyuyorum. Geride bıraktığımız üç günde ise çok iyi geri dönüşler aldık. Çeşitli workshoplar ve standlar ile İzmir’de ilklere imza atan festivalimizde konserlerimizin yarattığı coşku ile dolu dolu festival dönemi geçirmekten dolayı çok mutluyuz” diye konuştu. İkincisi için hemen çalışmalara başladığını söyleyen Bozkır, bu festivalde yepyeni tecrübelere sahip olduk. İlk olduğu için kazandıkları tecrübeyle ikincisi için çok daha deneyimli ve eksiksiz bir festivale hazırlanacaklarını dile getirdi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN