HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 12 Aralık 2018

Guines Rekorlar Kitabına Giren Tek Oyun

Magazinizmir
Tiyatrokare’nin iki sezondur devam eden "Şen Makas" adlı interaktif komedisi, bu yılda tiyatro severlerin beğenisini topluyor.

Amerikan Tiyatro Tarihi’nde en uzun süreli oynanan, Guiness Rekorlar Kitabı’na giren ve dünyada Charlie Chaplin Komedi Ödülü’nü alan tek oyun olan "Şen Makas" seyircinin interaktif katılımıyla gerçekleşiyor.

Oyunda bir cinayet işleniyor, ve cinayet seyircinin katılımıyla ve sosyal medya yardımıyla çözülmeye çalışılıyor. Oyun, izleyicilerin seçimi doğrultusunda her gece farklı bir son ile bitiyor. Paul Portner’ın yazdığı, yıllar önce Türkiye’ye Tiyatrokare’nin getirttiği oyunun yeni versiyonu, Nedim Saban tarafından yorumlandı. Anıl Ateş Işık’ın sahne tasarımını yaptığı oyunda, Nurseli İdiz, Veysel Diker, Özgür Yetkinoğlu, Cem Güler, Müge Kement ve Jess Molho oynuyor. Nurseli İdiz’in yıllar sonra tiyatroya döndüğü interaktif komedi, Aralık ayında da izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

İzmir’deki tiyatroseverler 17 Aralık AKM Yunus Emre salonunda, 18 Aralık’da ise Bostanlı Suat Taşer sahnesinde, “Şen Makas” oyununu izleyebilir.

17 ARALIK PAZARTESİ SAAT:20:30 İZMİR AKM YUNUS EMRE
18 ARALIK SALI SAAT:20:30 İZMİR BOSTANLI SUAT TAŞER
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN