HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 7 Eylül 2017

Fevzi Yavuz "Kozmik Uyanış" Kişisel Sergisi'nin Kapılarını Açıyor

Magazinizmir
Mimar ressam Fevzi Yavuz'un "Kozmik Uyanış" isimli resim sergisi bugün GT Art & Interiors'ta başlıyor.

Eski Foça, insanın insanla arasındaki mesafeleri kaldırıp attığı, sokaklarında kedilerin, köpeklerin rahat rahat dolaştığı, şirin belde..
Ömrüm boyunca duymadığım kahkahayı, görmediğim mutluluğu kısa bir süre içinde burada duydum, gördüm, yaşadım. Burada insanın kalbi daha hassas, kanı daha sıcak, zekası daha işlek, ruhu daha huzurlu..
Fevzi Yavuz Sanat & Resim Atölyesi bu şirin beldede. Bu atölyede hemen hemen herkes, büyük şehirlerde edindiği yarayı, resimle, müzikle, şiirle veya bir başka sanat dalı ile uğraşarak onarma peşinde..

'Mimar Ressam Fevzi Yavuz' Foça'da ilk tanıdığım insanlardan, kalbinin ve aklının onayından geçmeyen hiçbir işi yapmıyor. Herkesi dinliyor, saygı duyuyor sonuçta kendi bilgisince, kendine yakışanı yapıyor. Bunu yaşamında ve sanatında görmek mümkün.
Duygu, düşünce ve fikir yoğunluğu yaşayan yüreğiyle kendince ağır bir hayat omuzlamış. Fevzi Yavuz, bulunduğu toplumun sanatkarı. Işığı alnında ilk yakanlardan..

Fevzi Yavuz'u böyle güzel anlatmış Hüseyin Çelikten, bugün itibariyle Art & Interiors'ta başlayan ve 17 Eylül'e kadar sürecek olan resim sergisi sanat severlerle buluşmak için kapılarını açıyor. 

 

Açılış Kokteyli

07 Eylül 2017 Perşembe

18:00 - 20:00

Adres: Mustafa Bey Cad. Kültür Apt. No:30 K:3 D:8 (Girit Mutfağı Üstü)

Alsancak/İZMİR

FACEBOOK İLE BAĞLAN