"Farklı Fırçalar" Kedi'de Buluştu

İzmirli ressam Betül Güney’in öğrencileri "Farklı Fırçalar" adlı sergide buluştu. Kedi Kültür ve Sanat Merkezi’nde (KKSM) düzenlenen kokteylle açılan sergi, 23 Nisan'a kadar açık olacak.İzmir’de, farklı sanat atölyelerinde Betül Güney’den resim eğitimi alan Ayşe Salkaya Ertan, Bilgi Göksel, Sema İpek, Serap Memişoğlu, Leyla Ünler, Hale Varan’ın yaptığı resimler KKSM’de sanatseverleri bekliyor. Yağlıboya tekniği ile yapılmış resimlerin en önemli özelliği ise hepsinin birbirinden farklı tarzlarda ve özgün olması.

Farklı Duygu Dünyalarından Süzülen Resimler

Ressam Betül Güney, kursiyerleriyle 10 yıla yakın süredir birlikte çalıştıklarını belirterek, "Öğrencilerim farklı mesleklerden, farklı duygu dünyalarından resme gönül vermiş insanlar. Onların duygu dünyalarının farklılığı eserlerine de yansıdı. Kendi tarzlarını bulmaları için müdahale etmiyorum. Bu yüzden de görüldüğü gibi hepsi özgün eserler" diye konuştu.

Doğa, hayvan ve insan figürlerinin yaygın olarak kullanıldığı; yağlı boya tablolardan oluşan sergi Kedi Kültür Merkezi’nde 23 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Betül Güney, Kedi Kültür ve Sanat Merkezi, Ayşe Salkaya Ertan, Bilgi Göksel, Sema İpek, Serap Memişoğlu, Leyla Ünler, Hale Varan, İzmir Etkinlikleri, İzmir Kültür-Sanat, İzmir Cemiyeti