Engelli Dostu Hüsnü Şenlendirici, İzmir’e Geliyor

Dünyaca ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, klarnetini 15 Mayıs Cuma akşamı saat.20.30’da İzmirli engelli dostları için çalacak.Şenlendirici, Engelliler haftası nedeniyle Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Tepecik Filarmoni Orkestrası İlle de Mozart Olsun gurubu ve Nar Taneleri korosu konserinde sahne almaya hazırlanıyor.

İsviçre, Hollanda, Belçika, İspanya ve Almaya konserlerine engelli dostlarıyla olmak için ara verdiğini belirten Hüsnü Şenlendirici,’Engelsiz yaşama katkı sağlamak için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Gerek zihinsel gerekse bedensel engelli çocukları tüketen değil üreten bireyler haline dönüştürmek bizim elimizde. 15 Mayıs akşamı müzik yolunda tüm engelleri kaldıracağız. Böyle önemli bir gecede sahne almak benim için hem duygu yüklü hem de gurur verici’’ dedi.
Engelli dostu olarak anılan sanatçı geçtiğimiz dönemler de engelliler yararına yapılan birçok etkinlikte sahne almıştı.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Engelli, dost, Hüsnü Şenlendirici, İzmir, Dünya, klarnet, virtüözü, Engelliler haftası, Narlıdere, Atatürk Kültür Merkezi, Tepecik, Filarmoni Orkestrası, Mozart Olsun gurubu, Nar Taneleri korosu, İsviçre, Hollanda, Belçika, İspanya, Almanya, zihinsel, birey, müzik, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti