HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 10 Ağustos 2021

Efes’te Yine Sanat Rüzgarları Esiyor

Magazinizmir
Prag Operası ve İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) sanatçılarının yer alacağı Festival programında, opera eserinin yanında müzikal, bale ve konser yer alacak. İzmir Efes Antik Tiyatrosu'nda sahnelenecek eserler 24 Ağustos'ta başlıyor.

Sanatseverler tarafından merakla beklenen 4.Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, 24 Ağustos-3 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl merakla beklenen Opera ve Bale Festivali açılışı "La Traviata " konseriyle yapılıyor. İzmir Efes Antik Tiyatrosu'nda sahnelenecek eserlerin bilet satışları başladı.


“Prag Operasından Michaela Zajmi, Bledar Zajmi ve Egli Prifti ile konser”


Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 2018'den bu yana gerçekleştirilen festival, bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uyularak düzenlenecek. Festivalde opera ve bale eserlerinin yanı sıra konser ve müzikal türleri de yer alacak. 24 Ağustos’ta Efes Antik Tiyatro'da, İZDOB sanatçılarının sahneleyeceği Giuseppe Verdi’nin opera eseri "La Traviata" ile açılış yapılacak. 26 Ağustos Perşembe günü ise Prag Operasından Michaela Zajmi, Bledar Zajmi, Egli Prifti ve İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası flüt sanatçısı Hürkan Ayvazoğlu'ndan oluşan Prag Ensemble konseri, Efes Odeon'da düzenlenecek.


Carmen Balesi Rüzgarları Esecek


Fransız besteci Georges Bizet'nin "Carmen" operasının müzikleri ile özgün bir koreografide birleştirilen Carmen Balesi, İZDOB sanatçılarının performansıyla 28 Ağustos Cumartesi günü Efes Antik Tiyatro'da sahnelenecek.Festivalin son günü 3 Eylül’de ise bu yıl hayatını kaybeden opera dünyasının çok değerli iki tenoru Ender Arıman ve Erol Uras anısına İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Korosu ve Solistleri tarafından Efes Antik Tiyatro'da bir anma konseri sunulacak.

 

 

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN