HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 4 Nisan 2018

Dolunay Soysert'in Tek Kişilik Oyunu "Kul" 7 Nisan'da İlk Kez Toy İzmir Ege Perla'da!

Magazinizmir
Ödüllü oyuncu Dolunay Soysert’in rol aldığı, ödüllü yazar Seray Şahiner’in imzasını taşıyan tek kişilik "Kul" oyunu, İstanbul’daki prömiyerinin ardından ilk kez 7 Nisan Cumartesi akşamı TOY İzmir Ege Perla’da İzmirli tiyatro severler için sahnelenecek.

"Kul" oyunu, görülmeden yaşayan bir insanın gördüklerinden bir yaşam kurma özlemini tiyatro sahnesine taşıyor.

TOY İstanbul ve id İletişim’in ortak yapımcılığında sahnelenen "Kul" oyununda, 12 farklı projede tiyatro sahnesinde izleyiciyle buluşan ve 2005 Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülü kazanan Dolunay Soysert rol alıyor. "Hanımların Dikkatine" kitabıyla 2012 Yunus Nadi Öykü Ödülü’nü, "Antabus" oyunuyla ise 2016 Afife Tiyatro Ödülleri’nde Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü’nü kazanan başarılı yazar Seray Şahiner “Kul”u, aynı adlı romanından yola çıkarak tiyatro metni olarak yazdı. Yönetmen koltuğunda Mert Öner’in oturduğu, dekor ve kostüm tasarımını Özlem Karabay’ın, ışık tasarımını Ayşe Ayter’in yaptığı oyunun yönetmen yardımcılığını Abdullah Cersel, proje asistanlığını ise Yeşim Çelebi üstleniyor.

"Kul", görülmeden yaşayan bir insanın gördüklerinden bir yaşam kurma özlemi… Mercan, geçimini apartman merdivenlerini silerek sürdürmektedir. İpsiz kocası evi terk ettikten sonra… "Azıcık aşım, kaygısız başım" diyemez Mercan, zira ona göre dünyada başı kaygıdan kurtarmayan iki şey varsa; biri aşın azıcık olması, diğeri başın bir başına olmasıdır. Kimseye muhtaç olmamak için kendine muhtaç birilerine ihtiyaç duyar. Dünyanın geri kalanı Mercan’a, dönüp birine anlatmak için lazımdır.

Tek perdelik "Kul" oyunu, 7 Nisan 2018 Cumartesi akşamı saat 20.00’de TOY İzmir Ege Perla’da sahnelenecek. Oyunun biletleri, Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN