HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 9 Temmuz 2019

Devrim Erbil’in 60. Sanat Yılı Yolculuğunun İzinde Sanat, Toplum ve Gelecek

Magazinizmir
Devrim Erbil için eşi olmayan özel bir proje. Pek çok türü içinde barındıran bu projede kitap, resim, sergi, öykü, şiir, fotoğraf, müzecilik ve etkinlik bir arada olacak.

Resmin şairi Devrim Erbil’in 60. sanat yılın için hazırlanan ve Karakarga Yayınları’ndan çıkan Seyrüsefer adlı kitap Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen görkemli bir etkinlikle basına ve kamuoyuna tanıtılacak.

Usta ressam Devrim Erbil’in 60. sanat yılı için Uğur Batı ve Gülşah Elikbank tarafından KaraKarga Yayınları için hazırlanan Seyrüsefer adlı disiplinlerarası esere, Metin Akpınar, Sunay Akın, Selim İleri, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Mario Levi, Murat Menteş, Nermin Bezmen, Deniz Bayramoğlu, Müfit Can Saçıntı, Yalın Alpay, Ertürk Akşun, Yekta Kopan, Nazlı Eray, Doğan Hızlan, Osman Balcıgil, Mahir Ünsal Eriş öykü ve denemeleriyle katkıda bulundular.
Bu özel kitabın İzmir lansmanı İzmir Büyükşehir Başkanlığı desteğiyle İzmir'in sembol yapılarından biri olan Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde 9 Temmuz’da gerçekleştirilecek. Saat 19.00’da Devrim Erbil Müze eserlerinin sergileneceği eşsiz bir sergi ile açılacak olan program gece boyu, müzik, gösteri ve konuşmalarla devam edecek. Serginin küratörlüğünü Prof.Dr. Uğur Batı ve Barış Erbil tarafından gerçekleştirilecek.
Uğur Batı ve Cenk Yüksel’in sunumuyla Devrim Erbil, Metin Akpınar, Cem Seymen, Deniz Bayramoğlu, Erdoğan Aktaş, Gülşah Elikbank, Mario Levi, Müfit Can Saçıntı, Sevinç Atabay, Timur Yılmaz, Levent Buda ve Yalın Alpay’ın konuşmacı olarak yer aldığı program, eşi az görülür bir kitap lasnmanı olma özelliğiyle de dikkat çekiyor.
Daha sonra ise Balıkesir, Eskişehir, Bodrum, Mardin ve diğer bazı kentlerde lansmanları gerçekleştirilecek olan eserin tanıtım etkinliği amacını “sanat, kültür ve bilginin geleceği kurma özelliği” teması üzerine yapılıyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN