HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 15 Haziran 2016

Çamlaraltı Koleji'nden Hisseli Harikalar Kumpanyası

Magazinizmir
İzmir Özel Çamlaraltı Koleji öğrencileri Devlet Tiyatroları Konak Sahnesi'nde Türk tiyatrosunun başyapıtları arasında yer alan Hisseli Harikalar Kumpanyası'nı sahneledi.

Ortaokul İngilizce Tiyatro Kulübü, Anadolu Lisesi Sahne Sanatları Kulübü, Dans Kulübü ve Müzik Kulübü’nün ortak çalışmalarıyla 2015 - 2016 ders yılı boyunca hazırlıkları yapılan ve Haldun Dormen’in yazdığı Hisseli Harikalar Kumpanyası Müzikali velilerden tam not aldı.

İki dönem boyunca Tiyatro Eğitmeni İlker Atatoprak önderliğinde yoğun çalışma ve provalarla hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, müzikal öncesi heyecanlarını gizleyemezken, gösterdikleri performansla, seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Çamlaraltı Koleji Genel Müdürü Gülçağ Gençer, oyun sonunda yaptığı konuşmada, “Sanatın ve sanatçının her zaman yanında olan Çamlaraltı Ailesi’nin tarihine böyle güzel ve hoş bir müzikali de ekleyen öğrencilerimize ve onlara yardımcı olan, danışmanlık yapan öğretmen ve eğitmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Derslerinden geri kalmadan, hatta bir kısmı TEOG ve üniversite sınavlarına hazırlanırken, özverili bir çalışmayla bu akşam bizlere bu güzel müzikali de sundular. Her birini ayrı ayrı kutluyor ve Çamlaraltı Ailesi adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN