HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 15 Şubat 2017

Büyük Efes Sanat Günleri Başlıyor

Magazinizmir
Swiss Otel Büyük Efes, bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Büyük Efes Sanat Günleri" ile yılın ilk sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

24-25 Şubat 2017 tarihleri arasında, Swiss ôtel ve Büyük Efes Sanat işbirliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleşmektedir.

24-25 Şubat’ta, 12:00-19:00 saatleri arasında otelin Kordon salonu ve genel alanlarında gerçekleşecek sanatçı, sanat galerilerisi ve sanat aktörlerini biraraya getiren etkinlikte, Konak Belediye Başkanı Sn. Sema Pektaş’ın ve Ankara Ata kulenin mimarı Y. Mimar Sn. Ragıp Buluç da bu yıl ki panellerimizde konuşmacı olacaklardır.

Ayrıca FREYWILLE Büyük Efes Sanat Günleri’nde Dünyada ilk defa görücüye İzmir'de çıkacak olan "Hundertwasser Imperial";

Avusturya'lı marjinal sanatçı Friedensreich Hundertwasser'in Kunsthaus,Viyana'da sergilenen 1969 yılı imzalı "Irinaland" isimli tablosundan alınan ilham ile tasarladığı en yeni koleksiyonu ve dünyaca ünlü sanatçı Gustav Klimt 'in "The Kiss" tablosundan ilhamla tasarlanılan "Ultimate The Kiss" koleksiyonu ile Fransız empresyonist sanatçı Claude Monet'in ünlü nilüfer çiçeklerine adanan "Orangerie" koleksiyonları ile İzmir'deki severleriyle buluşuyor.

Fransız Kütür Merkezi’nin katkıları ile Grégory Lasserre&Anais met den Ancxt’in İnteraktif ve sesli ağacı "Phonofolium", Swissotel Büyük Efes İzmir’in Kongre girişinde sanat sever ile buluşacak.

Büyük Efes Sanat Günleri’nde katılımcı kurumlar 200’e aşkın sanat eserine ev sahipliği yapacak olup,sanatseverler 12:00 ile 19:00 saatleri arasında Swissotel BüyükEfes’in Kordon salonlarında bu sanat ziyafetinde ve tüm etkinliklere ücretsiz katılabileceklerdir. Ayrıca Büyük Efes Sanat Koleksiyonu’nu görmek isteyen sanat severler 0232 414 51 76 nolu telefondan randevu alabileceklerdir.

Katılımcı Kurumlar:

Arkas Sanat Merkezi, Asay Sanat, ECN Art Gallery, Ege Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (EFSA), Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Fransız Kültür Merkezi, Frey Wille Pure Art (İstanbul), Galerim Sanat Galerisi (Ankara), Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi, No2 Sanat, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı / Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi

Büyük Efes Sanat Günleri 2017 Süresince Gerçekleşecek Etkinlikler

Panel ve Söyleşi Program;

24Şubat CUMA Swiss Otel Büyük Efes, İzmir'de

14:00 Panel

"YerelYönetimlerveKültür/Sanat Politikaları"

Panelistler:

Konak BelediyeBaşkanı Sn. Sema Pekdaş
İzmir Kültürve Sanat DaireBaşkanı Sn. Funda Erkal
İzmir KültürPlatformuGirişimitemsilcisi Sn. Sarp Keskiner

16:00 Panel

"Kültürler Arası Symbiosis ve Yeni Mimarlık"

Panelistler:

Ankara Atakule’ninmimarıY. Mimar Sn. Ragıp Buluç
XL Mimarlik&MuhendislikY. Mimar Sn. Arda Işık


25 Şubat Cumartesi Swiss Otel Büyük Efes, İzmir'de

14:00 Söyleşi

"Yeni Medya ve Fotoğraf"

Konuşmacı: Doç. Dr. Zuhal Özel Sağlamtimur

16:00 Panel

"Efes Uluslararası Video ProgramıGösterimiveÇağdaş Sanat FormuOlarak Video Sanatı"

Panelistler:

Küratör Sn. Nail Özsoylu
Sanatçı/Küratör Sn. Tahir Ün
Yaşar ÜniversitesiİletişimFakültesiÖğretimÜyesi Sn. ÜmitAtabek


Swissotel Büyük Efes İzmir’in Kongre girişi Fransız Kütür Merkezi’nin katkıları ile Grégory Lasserre&Anais met den Ancxt’in İnteraktif ve sesli ağacı "Phonofolium" etkinlik süresince sergilenecektir.


Ana Sponsor

İzmir Büyükşehir Belediyesi
Konak Belediyesi

SanatsalBaskıÇözümOrtağı
www.cadbim.com.tr

Online MedyaDestekçisi
Arttv
ArtFulliving
Artkolik
Kültür.Ltd
Art50
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN