Bu Konser Kaçmaz

Sanat yoluyla çocukların eğitilmesine öncülük eden Konak Belediyesi'nin Roman mahallelerinde yaşayan ve müzik yetenekleriyle ön plana çıkan çocuklarla kurduğu Bizim Orkestra' ilk konseri ile dinleyiciyle buluşuyor.28 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’de Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek konser halka açık ve ücretsiz olacak. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası şeflerinden 5 ay süren yoğun bir eğitimi alan orkestra üyesi çocuklar ‘Sahne Bizim Orkestra’nın’ adıyla düzenlenecek konser ile yeteneklerini sergileme fırsatı bulacak.

Eğitimler Senfoni'den

Konak Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Projeler Müdürlüğü’nün müzik eğitimi alma imkanı olmayan gençler için hazırlandığı ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında kurulan Bizim Orkestra’da Roman mahallerinde yaşayan 9 ve 17 yaş aralığındaki müziğe yetenekli çocuklar yer alıyor. Müzik kulağı, nota bilgisi ve enstrüman çalma yeteneklerine göre değerlendirmeden geçen çocuklara İzmir Devlet Senfoni Orkestrası şeflerinden Nesrin Bayramoğulları ve Anıl Altınsoy tarafından eğitimler verildi.

İkinci Konser Alsancak'ta

Proje sayesinde müzik eğitimi alan çocuklar sadece iyi birer müzisyen olmanın dışında aynı zamanda kendilerini daha iyi ifade etme şansı da buluyor. Orkestra aracılığıyla sağlanan biraraya gelişler ile çocuklar hem çevreleriyle kurdukları iletişimi güçlendiriyor hem de sosyalleşme imkanı elde ediyor. İçlerinde Güzel Sanatlar ve Konservatuar öğrencilerinin de yer aldığı Bizim Orkestra üyesi çocuklar haftanın iki günü okul dışında kalan saatlerde müzik eğitimi alarak yeteneklerini geliştiriyor. Yetenekleriyle öne çıkan çocuklar ilk sahne deneyimini Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın birinci yıl değerlendirme toplantısında yaşamıştı. Performansıyla daha şimdiden dikkat çeken Bizim Orkestra 28 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’de Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek ilk konserin ardından ikinci konserini ise 4 Haziran'da da Alsancak Vapur İskelesi önündeki alanda kurulan sahnede verecek.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER konser, sanat, konak belediyesi, roman, müzik, bizim orkestra, Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, nota, enstrüman, müzisyen, Nesrin Bayramoğulları, Anıl Altınsoy, Güzel Sanatlar, Konservatuar, Sema Pekdaş, Alsancak, Vapur İskelesi, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti