HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 5 Şubat 2018

Bir Kadının Trajikomik Hayat Hikayesi; "Aşk Ölsün"

Magazinizmir
Günay Karacaoğlu, tek kişilik ödüllü oyunu "AşkÖlsün" ile tiyatro severleri sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikâyesine davet ediyor.

Coşkulu bir kahkahanın hemen ardından tek bir soruyla adeta izleyenlerin boğazını düğümleyebilen "AşkÖlsün"; 9 Şubat’ta Baba Sahne’de seyircilerle buluşacak.

42. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde kendisine En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren "AşkÖlsün"de Günay Karacaoğlu, Songül karakterine hayat veriyor. Kepçe kadar yüreğiyle, kaşık kadar haline bakmadan hayat denen bu kazanın altını üstüne getiren Songül, başından geçen talihsiz olaylara, girdiği işlerde tutunamamasına, kandırılmalarına, aldatılmalarına rağmen mutlu olmak için arayışlarından asla vazgeçmiyor.

Yaptığımız seçimler bize mi aittir yoksa bize dayatılanlar mıdır? Yağan yağmurun sevmekle, sahile vuran dalgaların aşkla, rüzgârda dalgalanan başak tarlalarının sevilmekle alakası var mıdır? Durup hatırlamak ya da hatırlayamamak nasıl karşılık bulur?

Murat İpek’in kaleme aldığı, Barış Dinçel’in yönettiği "AşkÖlsün" oyunun sahne ve kostüm tasarımı da Dinçel’in imzasını taşıyor. Müziklerini Çiğdem Erken’in hazırladığı oyunun ışık tasarımı Yakup Çartık’a ait.

9 Şubat 2018, Cuma akşamı saat 20.30’da Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak olan iki perdelik "Aşk Ölsün" oyununun biletleri, www.babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN