HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 29 Ocak 2018

Betül Arım AKS'de Ayakta Alkışlandı

Magazinizmir
Akasya Kültür Sanat (AKS), dün gece özel bir tiyatro oyununa daha ev sahipliği yaptı. Türk tiyatrosunun duayen oyuncularından Betül Arım’ın yazıp sahneye taşıdığı "Dışarda Hiçbir şey Var" adlı tek kişilik oyunu dakikalarca ayakta alkışlandı.

Şehrin kalbinde, birbirinden renkli ve eğlenceli programları tek çatı altında buluşturan AKS, herkes için müzik, tiyatro, sanat ve eğlencenin vazgeçilmez adresleri
arasında yer almaya devam ediyor.

AKS'de dün akşam da Betül Arım'ın yazıp sahneye taşıdığı "Dışarda Hiçbir Şey Var" oyunu sahelendi. Oyuna tiyatroseverler büyük ilgi gösterirken, duayen oyuncu dakikalarca ayakta alkışlandı.

14 yıl önce Şehir Tiyatroları’ndan emekli olan Arım, "Yıllardır yaşama sanatı üzerine kurslara gittim, seminerleri takip ettim, okudum ve şirketlere, kurumlara, üniversitelere yaşama sanatı üzerine seminerler vermeye başladım. 7 yıl, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde genç oyunculara eğitim verdim. Yaşama sanatını 'Dışarda Hiçbir Şey Var' adıyla sonunda sahneye taşıdım" dedi.

Ahmet Ayaz Yılmaz tarafından yönetilen oyunu 20 Mart'tan bu yana sahnelediğini anlatan Arım, "Başlangıçta oyun değil tek kişilik bir gösteri olarak adlandırıyordum. Seyirciler 'Yaşama Sanatı'nı eğlenceli, neşeli, büyük bir farkındalık yaratan kendimizle yüzleşmemizi sağlayan geniş bir terapi seansı olarak tanımlıyor" diye konuştu.

AKS, 31 Ocak Çarşamba günü de Mahşer-i Cümbüş oyununa ev sahipliği yapacak
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN