Bedri Baykam'a İzmirliler'den Büyük İlgi

Türkiye'nin en önemli sanatçılarından Bedri Baykam'ın "Kordon'da" adlı sergisi, İzmir Kordon’daki Kedi Kültür Sanat Merkezi'nde (KKSM) açıldı.Ekim ayında Unesco- Dünya Sanat Birlikleri (International Association of Art) Başkanlığı’na 4 yıl için seçilen Baykam'ın sergisinin açılış kokteylinde İzmirli sanat severler bir araya geldi.

Aktivist sanatçı Bedri Baykam, ayrıca yine KKSM’de düzenlenen söyleşiye katıldı. Yoğun katılım olan söyleşide İzmir’in çağdaş, aydın bir şehir olduğuna vurgu yapan Baykam, sanatla daha çok içiçe olmalarını gerektiğini söyledi.

Türkiye’de sanat ortamının yüzde 90’ını İstanbul’un taşıdığını dile getirirken, bunun daha orantılı bir şekilde dağılmasının daha normal olacağına değindi. Baykam, “İzmirliler aydın, modern, Atatürkçü insanlar ama maalesef sanatı yeterince tüketmiyorlar, kolleksiyonerlik kavramı yeterince gelişmediği için sanat ortamının gelişmesi uzun zaman alacak gibi görünüyor. İzmirli sanatla arasındaki bu ‘timsahlı dere’yi kaldırmalı” dedi.

Büyük boy tuvallerde 20 eseri büyük beğeni toplayan sanatçının KKSM’deki "Kordon’da" adlı sergisi, 29 Ocak’a kadar açık kalacak.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Bedri Baykam, Kedi Kültür Sanat Merkezi İzmir Kedi Kültür Sanat Merkezi, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti