HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 27 Kasım 2018

Barış Sarıbaş ''Mavi Düşler/Blue Dreams'' ile İzmir'in Kalbinde

Magazinizmir
İnsanın anlam arayışlarını ve kendine olan yolculuğunu resimlerinde seyahat balonları ile ifade eden, Jules Verne’in “Seksen Günde Devr-i Alem” ve “Balonla Beş Hafta” romanlarından ilham alan Barış Sarıbaş, “Mavi Düşler/Blue Dreams” isimli yeni sergisi ile tekrar İzmirli sanatseverlerle buluştu.

İstanbul Asmalımescit ve 42 Maslak’taki atölyelerinde çalışmalarını sürdüren günümüzün önemli genç sanatçılarından Barış Sarıbaş’ın tuval üzerine yağlı boya çalışmalarının yer alacağı bu sergi, İzmir GT Art & Interiors sanat galerisinde 24 Kasım – 8 Aralık 2018 tarihleri arasında ziyaretçilerin izlenimine sunuldu.

Ulusal ve uluslararası birçok özel koleksiyon ve müzede eserleri yer alan, özgün sanat eserleri ile dünyanın birçok yerinde bireysel ve karma sergilere katılan, dünya çapında ödüller kazanan, Düşler Akademisi gönül elçisi ve eğitmenlerinden olan Barış Sarıbaş, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Hüsamettin Koçan atölyesinden mezun oldu. Eserleri İtalya’da dört müzenin kalıcı koleksiyonunda yer alan Barış Sarıbaş, yeni yıl öncesinde sınırların ötesindeki sergilerle de sanatseverlerle buluşacak.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN