HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

KÜLTÜR & SANAT -- 6 Nisan 2018

1 Yıllık Bekleyiş Maxi Single İle Sonlandı Deha Bilimlier'den Maxi Dönüş

Magazinizmir
Başarılı sanatçı Deha Bilimlier'in ''Adı Aşk'' isimli dört parçadan oluşan maxi single çalışması Bon Production etiketi ile dijital müzik platformlarındaki yerini aldı.

Son olarak 2017 yılında çıkarmış olduğu ''Tanrım'' la müzik piyasasındaki yerini sağlamlaştıran Deha Bilimlier, tam bir yıl aradan sonra ''Adı Aşk'' ismini verdiği maxi single çalışmasını piyasaya sürerek hayranlarının bekleyişine son verdi.
Yeni albümünde Zeki Güner, Ertuğ Ergin, ve İlyas Yalçıntaş gibi isimlerin kaleme aldığı eserleri seslendiren Bilimlier, düzenleme ve aranjelerde de Mpirgkel ve Mustafa Ceceli ile çalıştı.
Bir yıl aradan sonra çıkardığı albümünün çıkışını Hançer isimli duygusal parça ile yapan başarılı sanatçı, ''Adı Aşk'' ın çıkış şarkısını Murat Joker yönetmenliğinde kliplendirdi.

Deha Bilimlier Kimdir?

Deha Bilimlier, 4 Haziran 1983 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra müziğe yöneldi ve 2004 yılında katıldığı Akademi Türkiye adlı bir reality show ile Türkiye'de tanınan bir isim haline geldi.

Amatör olarak sürdürdüğü müzik kariyerini 2008 yılında çıkardığı 5555 adlı single çalışmasıyla sonlandırdı ve profesyonel müzik kariyerine adım attı.
2013 yılında ilk albümü olan "Mutasyon"u piyasaya süren Deha Bilimlier, çıkardığı albüm ile müzik dünyasında adını duyurmaya başladı. Çıkardığı albüm oldukça iyi eleştiriler aldı.
Deha Bilimlier, 2016 yılında çıkardığı "Kalben" adlı albümüyle de tanınan bir isim oldu.

Puhu TV üzerinde yayınlanan internet dizisi Fi'de yer aldı. Dizide rol gereği klip çeken Deha Bilimlier'e, Serenay Sarıkaya eşlik etti.
Son olarak 2017 yılında "Tanrım"ı müzikseverlerle buluşturan Bilimlier, bu parça ile müzik listelerinde uzun süre üst sıralardaki yerini korumayı başardı.
Ayrıca Ağaoğlu Maslak 1453’ün içinde yer alan PM Restaurant’daki sahnesiyle de büyük beğeni toplayan Deha Bilimlier, kendisini dinlemeye gelenlere müzik ve eğlence dolu anlar yaşatıyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN