"Türkiye Düzlüğe Çıkmak Zorunda"

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, ülkeyi ayakta tutan ekonominin daha fazla yara almaması için yaşanan terör olaylarının devlet eliyle sonlandırılması gerektiğini söyledi.EGİKAD Başkanı ile yönetim kurulu üyeleri üye işyerleri ziyaretleri kapsamında DRTS Sulama Ürünleri ve Teknoloji Limited Şirketi Sahibi Seda Bitirim Meriç’i ziyaret etti.
Dernek olarak kadın girişimcilerin iş yaşantısındaki sorunları tespit edip çözüm yollarını arama faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten EGİKAD Başkanı Elmasoğlu, ülkenin içinde bulunduğu korku ve güvensizlik ortamından dolayı pek çok kadın işletmecinin zor zamanlar geçirdiğini söyledi.

İş Düşünemiyoruz

Rusya ile yaşanan politik gelişmeler, Suriyeli mülteciler, Avrupa ile ilişkiler ve yurt içindeki terör eylemlerinden ötürü ülkeyi ayakta tutan ekonominin artık zarar görme noktasına geldiğini vurgulayan Elmasoğlu, "Türkiye’nin içinde bulunduğu dönemde işler maalesef iyi gitmiyor. İnsanlar artık bırakın işi gücü düşünmeyi, acaba bugün bir yerde bomba patlayacak mı? diye düşünür hale geldi. Bu istikrarsız tablonun bir an önce son bulması ve ülkemizin düzlüğe çıkması için devletimizden somut adımlar bekliyoruz" diye konuştu.

Ziyaret sonunda EGİKAD Başkanı Elmasoğlu, dernek üyesi Seda Bitirim Meriç’e hatıra plaketi takdim etti.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege İş Kadınları Derneği İzmir, İzmir Ege İş Kadınları Derneği, Betül Elmasoğlu, DRTS Sulama Ürünleri İzmir, Seda Bitirim Meriç, İzmir İş Dünyası, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti