HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 22 Ocak 2021

Türk Kızılay İzmir Şubesi’nden Sağlık Çalışanlarına ve Hastalara Destek

Magazinizmir
Türk Kızılay İzmir Şubesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne maske ve hijyen malzemesi desteğinde bulundu. Sağlık çalışanlarının her zaman yanında olan Kızılay, sağlık çalışanları ve hastaların kullanımı için yaklaşık 16 bin adet ürünü hastaneye teslim etti.

Türk Kızılay İzmir Şubesi Başkanı Kerem Baykalmış, “Türk Kızılay İzmir Şubesi olarak pandemi döneminde zor bir süreçten geçen sağlık çalışanlarımızın her zaman yanında olduk. Bugün de bizlere gelen talep doğrultusunda depomuzda bulunan birçok maske ve hijyen malzemesini Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görevli sağlıkçılarımıza ve hastanede tedavi gören vatandaşlarımızın kullanmaları adına teslim ettik. Pandemi sürecinde Dokuz Eylül Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi sağlık çalışanlarına maske, dezenfektan, kolonya, tulum gibi birçok malzemeden oluşan yardımlar tarafımızdan gerçekleştirildi. Türk Kızılay İzmir Şubesi olarak milletimizin bizlere emanet etmiş olduğu ve emanet edecekleri yardımları doğru şekilde doğru yerlere ulaştırarak sağlık çalışanlarımızın bu zorlu süreçte yanlarında olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Sağlık çalışanlarımızın çalışmalarıyla ve azmiyle inşallah en kısa sürede bu zorlu süreci atlatmamızı temenni ediyorum.” dedi.

"Kızılay'a Yürekten teşekkür Ediyoruz"

İKÇÜ ve Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi Doktoru Şenol Çetinol, “Kızılay bu ülkenin bir çınarı. Pandemi döneminde sağlık çalışanları kadar Kızılay camiasının çalışmaları da takdirle karşılandı. Kızılaycı arkadaşlarımız bu süreçte gece gündüz demeden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım ulaştırdılar. Bizler de İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak eksiklerimizi belirledik ve Kızılay’dan bu eksikleri talep ettik. Şube başkanımız Kerem Baykalmış talebimizi hızlı bir şekilde yerine getirerek ihtiyaçlarımızı karşıladılar. Tüm Kızılay camiasına teşekkürlerimi iletiyorum. “

FACEBOOK İLE BAĞLAN