HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 14 Aralık 2016

Terörün Nasıl Bitirildiğini Dünyaya Göstereceğiz

Magazinizmir
Türk-Arap Ülkeleri İş adamları Derneği tarafından düzenlenen 3. Yapı-İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Fuarı ile eş zamanlı açılışı gerçekleştirilen Mobilya-Dekorasyon ve Ev Tekstili Fuarı'nın açılışına 500 Arap iş adamı katıldı.

Törenini açılışını gerçekleştiren Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Nükhet Hotar terör örgütlerinin amaçlarına ulaşamayacaklarını terörün nasıl bitirildiği konusunda da Türkiye’nin dünyaya örnek olacağını kaydetti.

Çeşme Sheraton Otel’de düzenlenen fuara Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Nükhet Hotar, Ak Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Ekonomi Bakanı Baş Danışmanı Mehmet Yüksel, Müteahhitler Federasyonu Genel Başkanı Necip Nasır, Fuara katılan üyelerin büyükelçi ve konsolosları ile çok sayıda iş adamı katıldı.Törenin açılış konuşmasın gerçekleştiren Ak parti Genel Başkanı Yardımcısı Nükhet Hotar her açıdan anlamı büyük bir toplantı olduğunu kaydederek "Keşke burada yeraltı yerüstü zenginliklerimizi, genç nüfusumuzu ve değerlerimizi konuşabilseydik. Ama biz burada hala bütün bu imkanlara sahip bu birlikteliklere bu değerlerde gözü olan bunları yıkmak isteyen grupları, ülkeleri kişileri ve verdikleri zararları konuşmak zorundayız. O halde düşünmeliyiz. Hepimiz aynı Allah’a inanıyoruz. Aynı değerleri paylaşıyoruz. Ancak tüm olanlara karşı Türkiye ve birkaç ülke dışında kimse sesini çıkarmıyor. Neyi yanlış yapıyoruz. Burada şunu konuşmamız gerekiyor. Neden Müslümanlar Müslümanları öldürüyor. Ben bu toplantıların bunları konuşmamıza da vesile olmasını diliyorum. Bu toplantının güzel ticare sonuçları dışında insani sonularının da olması gerekiyor. Ekonomik gelişmişlik diğer gelişmeleri de beraberinde getirecektir. Bizler hükümet olarak her türlü desteğe hazırız. Yapacaklarımız sözde kalmasın. Terör dünyanın bir sorunu. Ancak şunu da söylemeliyim ki; Türkiye terörün bitirilmesi konusunda da dünyaya örnek olacak" dedi.MÜFED Başkanı Necip Nasır ise Arap ülkeleriyle olan ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için bu fuarın önemli olduğunu söyledi. Arap ülkelerinin dış ticaretinde Türkiye'nin önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Nasır şöyle konuştu: "Bugün 46 milyar dolarlık ticaret hacmine sahibiz. Bu rakamın 2017'de 70 milyar dolara çıkması bekleniyor. Zira yatırımlara olan ilgi karşılıklı olarak yükseliyor. Türk müteahhitlerin 2015 sonunda maliyeti 21 milyar doları geçen projelere imza atması sonucu bize olan ilgi daha da arttı. Özellikle Arap ülkelerinde Türk müteahhitlere olan ilgi sayesinde hastane, havaalanı ve yollar Türkler tarafından yapılmaya devam ediyor.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN