Su Sayaçları'da Akıllanıyor

Elektronik akıllı elektrik sayaçları konusunda pazar lideri konumunda olan Luna Elektronik A.Ş., yeni bir atılımla tüketiciye hitap edecek.Elektrik sayaçlarından sonra akıllı su sayaçları yatırımına hız veren firma, piyasaya ürün vermeye başladı.

 

Son 15 yıl içerisinde akıllı elektrik sayaçları üretimi ve geliştirilmesi konusunda büyük yatırımlarla büyüyen Luna Elektronik, enerjiyi yönetme adına yeni yatırımlarına hız vermiş durumda. Akıllı su sayaçları üretimi ile ilgili büyük yol kat eden Luna Elektrik Elektronik San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı, Ar-ge çalışmalarımızın bir bölümü tamamlandı ve ürün hale geldi. Bunları pazara sunaya başladık. Su sayacıyla ilgili yeni bir fabrika yatırımını tartışıyoruz.” dedi.

Uzmanlardan Görüş Alınıyor

Su ve elektrik sayaçlarının mekanik yapılarındaki farklardan bahseden Karabağlı, ar-ge sürecinde bir çok uzmanın görüşünden yararlandıklarını belirtitti. Karabağlı, “Su sayacının üretim teknolojileri elektrik sayıcıyla aynı değil. Elektronik aksamlar aynı ama mekanik açıdan fark var. Dolayısıyla bizim çok uzman olmadığımız bir konu var, bu konuda ekip arkadaşlarımızdan iki tanesini görevlendirdik. Bu arkadaşlar buradaki süreçlere hakim olan arkadaşlar. İşin mekanik boyutunu çözmeleri için kendilerine görev verdik. Ayrıca sektörde tecrübeli danışanlarda çalıştık ve halen çalışmaya devam ediyoruz. Dolayısıyla ortaya bi yatırım bütçesi çıktı. Önümüzdeki dönemlerde hayata geçmiş olacak.” dedi.

2020'yi Planlıyoruz

Su sayacı üretim teknolojisinde 5 yıl sonrasına oynamayı planladıklarını söyleyen Luna Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı, “Biz su sayacında 2020’leri planlıyoruz. Çünkü bizim görüşümüz şudur: bir gün evlerimizdeki su sayaçlarının tamamı elektronik olacak, mekanik devri kapanacak tamamen. Dolayısıyla biz bugünden o günlere hazır olmaya çaışıyoruz, amacımız bu. Onun için su sayacında artık biz de “varız”, planımız budur.” şeklinde konuştu.

İhracat ve Büyüme Artacak

Luna Elektronik, bu günlerde elektronik akıllı elektrik sayacı ihracatında başta Avusturya ve Almanya olmak üzere Balkanlar ve Doğu Avrupa, Türki cumhuriyetler ve Kuzey Afrika’yla faaliyetler içerisinde. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı mevcut ihracat faaliyetlerine hız verdiklerini belirterek, “2016 yılında ihracatta ciddi bir atılım yapmayı planlıyoruz. Bütün çalışmalarımız 2016’ya yönelik.” Açıklamasında bulundu. Büyüme rakamları konusunda ise 2015 yılı ilk yarı hedefi olan yüzde 30-35 oranını hemen hemen tutturduklarına da değinen Karabağlı, 2015 yıl sonu itibariyle yüzde 30-35 büyüme oranı tahmin ettiklerini söyledi.

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Elektronik akıllı elektrik sayaçları İzmir, Luna Elektronik izmir, izmir Luna Elektronik, Akıllı su sayaçları izmir, izmir Akıllı su sayaçları, Mustafa Karabağlı, izmir iş dünyası