HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 19 Haziran 2019

Stilinizi bulmanız, yaşam kalitenizi artırıyor...

Magazinizmir
3 kuşaktır tekstil sektöründe hizmet veren bir ailenin üyesi olan Toygar Köse, kişiye özel takım elbise tasarım ve üretimleriyle stil ve moda konusunda danışanlarına rehberlik ediyor.

20 yıllık klasik erkek giyim mağazacılık deneyiminin yanında, yurtdışında ve yurtiçinde stil rehberliği eğitimi aldığını söyleyen Toygar Köse, işini büyük bir tutku ve aşkla yaptığını belirtti.

Stil Rehberi'nin danışanının, kimliğine, sosyal yaşantısına, iş hayatına ve de en önemlisi ruhuna uygun bir görünüme girmesini sağladığı bilgisini veren Köse, “ Stili takım elbiseye uygun danışanlarım için takım elbise, ceket, pantolon, gömlek ve ilgili aksesuvarların üretimini ben yapıyorum. Kişiye özel hazırladığım koleksiyonun tasarımını ve kumaş kesimini stüdyomda yaparak, üretime hazırlıyorum. Biz danışanımızı ayna ile barıştırırız. O saatten sonra zaten yönlendirmeye gerek kalmadan, saç traşından tutun, aksesuara kadar her alanda gerekli değişikliklere kendini açacaktır. Stilini bulunca özüne kavuşacak, özgüveni artacaktır. Stil rehberi, danışanının izin verdiği ölçüde kıyafetin yanısıra saç traşından, vücut diline, diksiyona ve hatta günlük hayatımızda kullandığımız tüm araç gereçlere kadar çok geniş bir alan ile ilgilenir ” diye konuştu.

Atatürk’ün ülkemizde modernizmi ve şıklığı temsil eden en önemli neferlerden olduğunu da dile getiren Toygar Köse, “Dedem Abdullah Köse’den aldığım bayrağı, babam Ali Köse, UKİ’nin kurucusu Turan Sarıgülle ve çok kıymetli üstatların tuttuğu ışık ile yürümeye devam ediyorum. 20 yıllık mağazacılık deneyimi ve aldığım sektörel eğitimleri de üzerine koyarak, danışanlarıma Stil Rehberi olarak hizmet veriyorum” dedi.

STİLİNİZ KİMLİĞİNİZİ YANSITIR

Yaşamda ilk intibanın çok önemli olduğunu ve insanların dış görünüşlerine göre yargılandığını vurgulayan Toygar Köse, “Siz istediğiniz kadar donanımlı olun, girdiğiniz görüşmelerde, öncelikle kıyafetiniz ve duruşunuz üzerinden yargılanırsınız. Aynı zamanda kendinizi ifade etme konusunda sıkıntınız var ise 1-0 mağlup başlarsınız. Bu olumsuzlukların önüne geçmek isterseniz, stilinizi bulmanız gerekir. Stilinizi bulursanız kendiniz olursunuz. Sahip olduğunuz donanımı paylaşmak için bir enstrüman olarak kullandığınız beden diliniz ve kıyafetiniz karşı taraf için ilk intibayı oluşturur. İlk intibanız sunucağınız projeniz ile eşdeğerse işiniz çok kolay. Yormadan, yorulmadan hedefinize
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN