HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 10 Ekim 2017

Sonbaharda Sağlığınız İçin Yatırım Yapın

Magazinizmir
Sonbahara girdiğimiz bugünlerde yaz günlerinin hareketli temposu ile yorulan bünyemizi sonbahara hazırlarken hem sağlığımızı korumak hem de yaz enerjimizi kaybetmememiz gerekiyor.

Sonbahar, fiziksel aktivitelerimiz ile birlikte vücudumuzun susuzluk hissinin ve su tüketiminin de azaldığı, dolayısıyla metabolizmamızın yavaşladığı; aynı zamanda da soğuktan korunmak için vücudun karbonhidrat arayışının arttığı bunun da vücuttaki yağlanmaların artmasıyla sonuçlanabileceği bir geçiş dönemi.

Wyndham Grand İzmir Özdilek Qualitasspa Müdürü İsmail Zengil sonbahara girerken almamız gereken önlemler konusunda önemli bilgiler veriyor. Zengil, aşırı sıcak havaların bitmesi ile açık havada yapacağımız yürüyüşlersayesinde dolaşım sistemi ve kalbimiz için olumlu kazanımlarımız olacağını hem de fazla kilolarımızdan kurtulacağımızı söylüyor. Günde en az 5 bin adım yürünmesi gerekiyor ancak ideal yürüyüş 10 bin adım olmalı. Yürüyüş tempolu olmalı yani dakikada 100 adım isteniyor.

"Ben çalışıyorum, spora vakit ayıramıyorum. Ya da hava şartları sebebi ile açık havada spor yapamıyorum" diyenler için 2.200 metrekare alana sahipWyndham Grand İzmir Özdilek Qualitasspa365 gün, 05.30-23.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Wyndham Grand İzmir Özdilek Qualitasspa müdürü İsmail Zengil; "Qualitasspa İzmir AgamemnonThermal&Wellness Center olarak bünyemizdeki açık havuz, kapalı, jakuzi, sauna, Türk hamamı, aroma terapi, buhar odaları ve fitnesscenter’da uzman ekibimiz ile yüz bakımları, cilt bakımları, Thai masajı, Bali masajı gibi uzak doğu masajlarının da dâhil olduğu birçok alternatifi hem üyelerimize hem de günlük kullanımı tercih eden misafirlerimize sunuyoruz.

Üyelerimize profesyonel spor eğitmenlerimiz kişiye özel programlar hazırlıyor ve onlara hem diyet hem de spor programlarında yardımcı ve destek oluyoruz.
Değerli hemşerilerimize ‘’Sonbaharda kendinize ve sağlığınıza yatırım yapın" çağrısında bulunuyoruz. Unutmayınister bireysel, ister çift isterseniz aile üyeliğini tercih etmek mümkün. Pilates ve Zumba seanslarımıza da üye olmadan dışarıdan katılım imkanı da sağlıyoruz. Her yaştan her meslekten insan için Sporşart.Kaliteli, sağlıklı yaşlılık istiyorsanız spordan uzak kalmayın"dedi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN