HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 26 Temmuz 2017

Söke'nin Yükselen Değeri: "Şengel Residence"

Magazinizmir
1969 yılında Ankara'da kurulan Şengel İnşaat, Aydın Söke - Yeni Cami Mahallesi'nde yapımını sürdürdüğü Şengel Residence ile yatırımcılara büyük fırsat yarattı.

Uzun yıllar altyapı ve üstyapı projeleri yaptıktan sonra 90'lı yıllarda konut inşaatına ağırlık veren Şengel İnşaat'ın, Kuşadası'nda 25 projede imzası bulunuyor.

Şengel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şengel, projesi mimar Metin Kozlu'ya ait olan Şengel Residence'ın gerek mimari ve teknik özellikleri, gerekse de sosyal donatılarıyla yoğun talep gördüğünü söyledi.

Şengel, 122 daireden oluşan projede 2 + 1, 3 + 1 ve 4 + 1 tiplerinde daireler bulunduğunu ve 8 Eylül'de anahtarları teslim edeceklerini dile getirdi.

Kaliteyi Ön Planda Tuttuk

Yıllardır edindikleri deneyimle müşteri memnuniyeti odaklı çalıştıklarını ve Şengel Residence'ta birinci sınıf malzeme kullandıklarını kaydeden Şengel, "Proje Müdürümüz Yüksek İnşaat Mühendisi Onuralp Saygı'nın Koordinatörlüğü'nde kaliteyi her zaman ön planda tuttuk. Sosyal tesislerle birlikte 7 bin 500 metrekarelik bir alan üzerinde kuruldu. Her dairenin kendine ait otoparkı ve deposu bulunuyor. Bunların yanında açık - kapalı havuz, fitness merkezi, playstation oyun alanı, sinema salonu, market, cafe ve toplantı salonu yer alıyor. Sitede 24 saat güvenlik bulunuyor. Projenin karşısına tüm halkımızın kullanımı için belediyeyle koordineli olarak, 2 tenis kortu, basket sahası, buz pateni pisti, park ve açık otopark alanı inşaa edeceğiz. Projede sorunların kolaylıkla çözülebilmesi için profesyonel bir site yönetimi firması da hizmet verecek. Şengel İnşaat olarak, biz de satış sonrasında oluşabilecek sıkıntılarda müşterilerimizin yanında olacağız" diye konuştu.

Isınma Maliyeti Yarı Yarıya

Şengel Residence'ta yerden özel ısıtma sistemi bulunduğunu belirten Ahmet Şengel, "Maliyetleri düşürmek için yerden ısıtma konusunda başka firmalarda pek rastlanılmayan özel bir yatırım yaptık. Her dairenin kendi ünitesi olduğu için ihtiyacı kadar enerji sarf ediyor. Böylelikle doğalgazla ısınan bir eve göre ısınma maliyeti de % 50 oranında azalmış oluyor. Temelde ise zemin güçlendirmek için Jet Grout uygulaması yaptık. Binamız daha sağlam ve depreme dayanıklı bir zemine kavuşmuş oldu" diye konuştu.

Merkezi Konumda

Şengel, Şengel Residence'ın konum olarak önemli bir noktada yer aldığını ve binanın hastane, okul, otogar, dolmuş durağı, tren garı ve çevre yoluna çok yakın olduğunu ve Kuşadası'na da 20 km. yakınlıkta yer aldığını sözlerine ekledi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN