HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 22 Ekim 2020

Site ve Apartman Yönetimi Profesyonelleşiyor, Komşu Kavgaları Bitiyor

Magazinizmir
Son yıllarda sürekli büyüyen ve sektör haline gelen apartman ve site yönetimi firmaları, profesyonel anlayışla site ve apartmanların ihtiyaçlarına çözüm buluyor, komşular arasında gerçekleşen kavgalar sona eriyor.

 Apartman ve sitelerin en büyük sorunlarından olan yönetim sorunu profesyonel firmaların devreye girmesi ile tarih oluyor. İzmir Özel Site Yönetimi Genel Müdürü Serkan İstiya, yeni gelişen bu sektör hakkında bilgiler verdi; “Normalde apartman sakinlerinden biri yöneticilik yapar. 10-20 daireli küçük apartmanlarda beklentinin düşük oluşu ve yapılacak işlerin az oluşundan kaynaklı büyük sorunlar çıkmıyor ancak daire sayısı ellilere, yüzlere çıktığı zaman yöneticilik yapılması zor bir hale geliyor. Bilgi birikimi, deneyim ve tecrübeli eleman devreye giriyor. Bunları yönetmek için aynı zamanda dijital programlar gerekiyor. Türkiye’nin en büyük dijital apartman yönetimi programlarında ‘Apsiyon’ u kullanıyoruz. Bu uygulama üzerinden site sakinleri her detayı rahatlıkla takip edebiliyor. Herhangi bir duyuru varsa oradan bakabiliyor. Aidatını kontrol ediyor. Nerde ne yapılmış onları kontrol ediyor. Bütün duyuruları görebiliyor. Aynı zamanda her ay panoya bilançolar asılıyor. Ne kadar harcama yapılıyor. Ne olmuş ne bitmiş hepsini şeffaf bir şekilde görebiliyorlar.” dedi.
Bu yeni gelişen sektörde doğru firmalarla çalışmaları yönünde apartman ve site sakinlerini uyaran İstiya; “Ayrıntılı bilgi ve firma yönlendirmesi noktasında www.izmirozelsiteyonetimi.com web sitemiz üzerinden ve bizlere ulaşabilirler” şeklinde konuştu.

FACEBOOK İLE BAĞLAN