HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 15 Temmuz 2016

Sıcaklar Bastırınca Ofisler Sokağa Taşındı

Magazinizmir
Havalar güzelleşince ofisler boşaldı, dışarıda çalışmayı tercih edenler adaptör, şarj cihazları ve bilgisayar kılıflarına yoğun talep gösterdi.

Havaların ısınmasıyla birlikte ofislerden uzaklaşarak dışarıda çalışmayı tercih edenler ile tatilde de iş takibi yapmak isteyenler taşınabilir şarj cihazları, laptop çantaları ve kılıf gibi ürünlere yöneliyor. Ofislerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan ofis marketi  , verilerine göre, adaptör şarj kablolarının yılın ilk 6 ayında satış rakamları bir önceki yıl aynı döneme göre 5 kat arttı. Çanta ve kılıfların artış oranı 4 kat, taşınabilir şarj cihazları ise yaklaşık 2 kat arttı.

Özel sektördeki çalışma trendlerini yakından takip ettiklerini aktaran Ofix Teknoloji Kategori Müdürü Burak Duru, dönemsel olarak bazı ürünlerde gördükleri talep artışı ile ürün yelpazelerinin farklılaştığını belirtti. Duru, "Özellikle yaz aylarında uzun bayram tatillerinde iş takibini bırakmak istemeyenler ile şehir dışında ya da ofis dışında çalışmak isteyenlerin aynı ihtiyaçlara yöneldiklerini gözlemledik. Biz de bu ihtiyaçlara göre ürün portföyümüzde çeşitliliğe gittik" dedi.

Duru, bu yılın ilk 3 ayı ve yaz aylarının başlangıcını da içine alan ikinci 3 aya bakıldığında; adaptör ve şarj kabloları siparişlerinde yüzde 140, çanta ve kılıf siparişlerinde yüzde 180 ve taşınabilir şarj cihazlarında 2 katına yakın artış olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “Bu trendin önümüzdeki dönemde artışa geçeceğini düşünüyoruz. İnsanlar artık 4 duvar arasına mahkum olmadan daha özgür çalışabilecekleri bir ortam arıyorlar ve kendi tercihlerine göre tasarladıkları çalışma modelinde çok daha verimli olduklarını ifade ediyorlar. Bu nedenle mobil çalışma ortamını daha rahat kılacak farklı ürünleri de araştırmayı ve online marketimize dahil etmeyi planlıyoruz." dedi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN