Shoexpo Çalışmaları Tam Gaz

Bu yıl ilk kez Shoexpo adıyla 38. kez düzenlenecek olan İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.Yabancı ziyaretçi çalışmalarının önemle üzerinde durulduğu fuar için bugüne kadar yaklaşık 50’yi aşkın ülkeyle bağlantıya geçildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 14 – 17 Eylül 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Shoexpo – 38. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı’nda, öncelikle ayakkabı ithal eden ülkelere yönelik profesyonel alıcı çalışmaları yapılıyor. Avrupa, Orta Asya ve Rusya pazarları başta olmak üzere Balkanlar ve Türki Cumhuriyetleri alım heyetlerine hız verildi.

Ziyaretçi çalışması yapılan ülkeler şöyle:

ABD, Almanya, Arnavutluk, Avusturalya, Azerbaycan, Bahreyn, Belçika, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Dubai, Endonezya, Etiyopya, Fas, Fransa, Gürcistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İsrail, İspanya, İtalya, Japonya, Kamerun, Kanada, Kazakistan, KKTC, Kore, Kırgızistan, Libya, Litvanya, Madagaskar, Malezya, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Romanya, Rusya, S. Arabistan, Singapur, Tacikistan, Tunus, Ukrayna, Venezuela, Viyana, Yunanistan, Zambiya.

Yeni Yerinde Yeni Bir Ayakkabı Fuarı Dönemi

Shoexpo – 38. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, 14 – 17 Eylül 2015 tarihlerinde Türkiye’nin en yeni, en büyük ve en modern fuar merkezi fuarizmir’de kapılarını tüm dünyaya açacak. Sektörün kalbi fuarizmir’de atacak.
Fuara yeni bir vizyon kazandırmak amacıyla geçtiğimiz Aralık ayında düzenlenen 37. Ayakkabı Fuarı’nda çalışmalar başlatıldı. Uzun yıllardır süregelen ayakkabı fuarlarında yenilenme ve değişim sürecinde ilk değişiklik tarihte uygulandı. Shoexpo, uluslararası fuar takvimine uygun olarak sektörden gelen talep doğrultusunda Mart ve Eylül aylarında düzenlenecek.

 

 

 

 

 

 

Yeni yerinde yeni ismi Shoexpo olarak düzenlenecek İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı için 250 katılımcı firma ve 8 bini aşkın yerli, yabancı ziyaretçi hedefleniyor. 121 firmanın yer aldığı geçtiğimiz ayakkabı fuarı, 5 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edildi.

Türkiye ayakkabı üretiminin %40’ı İzmir’de gerçekleşiyor. Bölgenin, ihracat ve istihdam potansiyeli yüksek sektörlerine yönelik profesyonel ihtisas fuarlarından biri olan ayakkabı fuarı; T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Odası, İzmir Ayakkabıcılar Odası, Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği ve İzmir Ayakkabıcılar Derneği destekleriyle düzenleniyor.

2016 yılının ayakkabı, çanta yaz modelleri sergileneceği fuarda; erkek-kadın, çocuk ayakkabı modelleri, spor ayakkabı modelleri, terlik, çanta, bavul, cüzdan ve kemer tasarımları yer alacak.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Büyükşehir Belediyesi, Shoexpo 38. İzmir Ayakkabı Çanta Fuarı, Modern Fuar Merkezi İzmir, ayakkabı fuarı izmir, izmir ayakkabı fuarı, Ege İhracatçı Birlikleri İzmir, İzmir Ticaret Odası, İzmir Ayakkabıcılar Odası, izmir fuarı, izmir etkinlikleri