HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 2 Ocak 2019

Senem Kılıç: ''El Ele Verirsek, Aşamayacağımız Sorun Yok''

Magazinizmir
2018'in ekonomik anlamda ülkemiz için zor bir yıl olduğunu belirten KalDer İzmir Şubesi Başkanı Senem Kılıç, "Ancak atılan adımlar ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yaptığı açıklamalar, ısınan suların yeniden durulmasına ve ekonomimizin olağan seyrine girmesini sağladı" dedi.

Yaşanan olumsuz gelişmelerin bir takım yansımalarının önümüzdeki dönemde görülebileceğini; ancak önemli olanın yaşadığımız sıkıntılardan ders çıkarmak ve gerekli adımları atabilmek olduğuna dikkat çeken Kılıç, "Türkiye olarak teknoloji tabanlı yatırımları bir an evvel hayata geçirmeli ve AR-GE çalışmalarına hız vermeliyiz. Dijital dönüşüm ve endüstri 4.0 ile yeniden şekillenen dünyada yerimizi almamız çok önemli" diye konuştu.

"2019 yılında KalDer olarak biz üstümüze düşen sorumluluğun bilinciyle hareket edecek ve kalite anlayışının ülkemizde yerleşmesi için çalışacağız” diyen Senem Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: “Üretime dayalı bir ekonomi modelinin yaygınlaşması bu bağlamda yaşamsal önem taşıyor. Kısaca yapacak çok işimiz var ve el ele vererek çalıştığımız sürece üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk yok. Bizim ülkemize ve insanımıza olan güvenimiz tam. Her ne kadar bizi zor bir 2019 yılı beklese de bu sorunları da hep beraber aşacağız" dedi. 

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN