HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 31 Mayıs 2021

SENEM KARATEKİN İLE SANAT VE ESERLERİN GÜNÜMÜZ İLE BULUŞMASI

Magazinizmir
Çocukluk dönemindeki önemli düşlerine odaklanan bir sanat serüveni…

 Mozaik Sanatına yön veren sanatçı, betimlenen konu ve figürlere göre lokalizasyon gerçekleştirir. Anadolu topraklarında binlerce yıldan beri yeryüzü coğrafyasında var olan karenin bezenmiş büyük efsanesi olarak yükselen mozaik sanatı, hayatın kendisi, masalı ve efsanesi.
Konup Göçen uygarlıkların anlam yüklü bir görsel şöleni…

1981 yılında doğdu. Sanata olan ilgisi ilk ve orta öğretim yıllarında başlayan sanatçımız, 2003-2007 yılları arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra bu tutkusuna hobi ve eğitmen olarak devam etti. 2016 yılında İstanbul Pendik Halk Eğitimi Merkezinde, sanatsal mozaik eğitmeni olarak çalışmaya başlayan sanatçımız daha sonra sanatsal yağlı boya, guaj boya, soft pastel, bakır rölyef, üç boyutlu şekillendirme ve karakalem eğitmenliğini günümüze kadar devam ettirerek birçok öğrenci ve sanat tutkunu yetiştirmiştir. Sanatçımız sergi ve fuarlarda tamamı özel tasarım ve taşlardan oluşan eserlerini sergilemiştir. Halen İstanbul’da yaşamakta, birçok eseri ile beğenilen sanatçımız özel tasarımlar ve projelere imza atmaya devam etmekte ve yeni öğrenciler yetiştirmeye devam etmektedir. Eserlerini aynı zamanda satış yapan ve birçok uluslararası sergilerde ve fuarlarda göstermiştir. Şu anda İAAF Fuarında eserlerim satılmaktadır.


Tüm gücünüzü, inancınızı ve yaratıcılığınızı bir işe koyarsanız ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırsanız harika işleri eserleri ortaya çıkartabilirsiniz.
https://www.senemkaratekin.com/ Web ile https://www.instagram.com/senem_karatekin_art/?hl=tr ulaşabilir ve eserlerini satın alabilirsiniz.

FACEBOOK İLE BAĞLAN