Okyay: Şov Değil, Yanıt Bekliyorum

İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası (İLGO) Başkan Adayı Alpay Okyay, Mevcut Başkan Aykut Yenice’den şov değil, sorularına yanıt beklediğini söyledi.Yenice’nin kendisini sorularıma yanıt vermek için daha önce Yönetim Kurulu toplantısına davet ettiğini, son olarak da bugün yapacağı basın toplantısına çağırdığına işaret eden Okyay, "Yenice beni sovlarına malzeme yapmak istiyor. Ben kendisinden sadece üyelerim adına hesap soruyorum. 14 yıllık başkanlık süreci boyunca Oda’nın mal varlıklarına ne oldu, Yenice bunları açıklasın yeter" dedi.

İLGO Şovlara Alet Edilemez

İLGO’nun iyi yönetilmediğini söyleyerek yönetime aday olduğunu ve bu süreçte Yenice’ye eleştiriler yaptığını anlatan Okyay, "Aykut Yenice oda yönetimiyle ilgili sorduğum çok net soruları yanıtlamak yerine, Noter kanalıyla bana ihtar çekmiş, beni yönetim kurulu toplantısına davet etmişti. Ben de yine noter kanalıyla kendisine bir yanıt yollamış ve kapalı kapılar arkasında konuşmayı uygun bulmadığımı ifade etmiş, sorularımı tekrarlamıştım. Şimdi de beni bugün yapacağı basın toplantısına davet etmiş. Benimle önceden hazırlanmış bir kalabalık, bindirilmiş kıtalar önünde konuşmak istediğini söylemiştir. Her zaman söylediğim gibi; İLGO saygın bir kurumdur. Kimsenin şovuna alet edilemez. Hesaplaşmanın yeri Genel Kuruldur. Biz 14 yıllık kötü yönetimin hesabını kongrede soracağız, o da hesabını verecek" dedi.

Sorulara Yanıt Bekliyorum

Yenice’den sadece üyeler adına aşağıdaki sorulara yanıt vermesini beklediğini açıklayan Okyay, "Başkan olduğu 2002 yılında Oda’nın kaç lira parası vardı, bugün kaç lirası var? Elhamra İş Hanı’nda bulunan büro ve Kaynaklar’daki 3 dönümlük arazi ne oldu? Şardağ İş Hanı’ndaki mevcut hizmet ofisi hacizli mi? Oda’nın bugün kaç lirası bulunuyor, borcu var mı? Üyeler adına bu soruların yanıtlarını bekliyorum" diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası, Alpay Okyay, Aykut Yenice, İzmir İş Dünyası, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti