HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 19 Temmuz 2019

MOBİLYA SEKTÖRÜNDE TAKSİT VE KDV AVANTAJI

Magazinizmir
Yaz aylarıyla birlikte mobilya sektörünün de hareketlendiğini belirten Loda Mobilya Ege Bölge Bayisi Can Serçe, firma olarak uyguladıkları % 10 KDV indirimini 31 Ağustos tarihine kadar uzattıklarını söyledi.

Yeni evlenenler ve evini dekore etmek isteyenlerin talepleriyle birlikte sektörde canlanma yaşandığını ifade eden Serçe, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK), mobilya alımlarında kredi kartı taksitlendirme süresini on iki aydan on sekiz aya çıkarmasının da bu süreçte sektöre olumlu etkisinin olduğunu dile getirdi.

 

Can Serçe, mobilya alımlarındaki taksit imkanının yanı sıra; Loda mobilya olarak uyguladıkları KDV indiriminin de tüketici için önemli bir avantaj sağladığına dikkat çekti.

 

KONSEPT MOBİLYA ÜRETİYOR

 

Sektöründe yeniliklerin ve ilklerin öncüsü olma özelliğiyle tanınan Loda Mobilya'nın modern ve loft mobilya tarzıyla beğeni topladığını kaydeden Can Serçe, “Loda, yatak odaları, yemek odaları, koltuk grupları, TV üniteleri ve mobilya aksesuarları üreterek müşterilerine "Konsept Mobilya" üretim anlayışıyla hizmet veriyor. Kurumsal yapısı, özgün tasarımları, kişi ve kurumların ihtiyaçlarına göre ölçülendirilebilen mobilyalarıyla sektörde önemli bir konuma sahip. Loda'nın geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Ürünlerde hazır malzeme kullanılmıyor. İthal kumaşlar, metal, hazeran ve mermer gibi materyallerle tasarlanan mobilyalar hem şık, hem de konforlu oluşuyla tercih ediliyor” diye konuştu.

 

Hem konut, hem de restoran, kafe ve otel gibi kurumsal müşterilere yönelik projeler gerçekleştirdiklerini de kaydeden Serçe, inşaat firmalarının örnek dairelerinin dekorasyonu konusunda da çözüm ortaklığı sunduklarını sözlerine ekledi. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN