HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 26 Aralık 2019

MİLKA TÜRK KAYAĞINA DESTEĞİNİ ‘MİLKAMOR PİST’ İLE SÜRDÜRÜYOR

Magazinizmir
Türkiye Kayak Federasyonu ve Kayak Milli Takımları Ana Sponsorluğu’nu geçtiğimiz günlerde yenileyen Milka, şimdi de Erzurum Sway Hotels’deki MilkaMor Pist ile kayak severlere keyifli bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Mondelez International Türkiye’nin sevilen çikolata markası Milka, Türk kayağına verdiği desteği 2020 yılında da devam ettirme kararının ardından yeni yıla kendi pistiyle girmenin gururunu yaşıyor. Kayak severlerin gözde kayak merkezlerinden Erzurum’daki SwayHotels’deki pistlerden birine adını veren Milka, böylelikle kayak sporuna desteğini sahaya inerek farklı alanlara taşıyor.

 

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan MilkaMorPist’i ilk deneyimleyenler arasında Milli kayakçılarımız Fatih Arda İpçioğlu ve Münir Güngende bulunuyor. Yaklaşık 1,5 km uzunluğunda ve 55 m genişliğinde olan Milka Mor Pist kayakseverlere manzaralı ağaçlar arasından keyifli bir deneyim yaşatıyor.210 Metre irtifa düşüşüne sahip MilkaMor Pist, paralel snowboard ve kayak yarışlarına da uygun.Gün aydınlatması olarak adlandırılan profesyonel gece aydınlatması ile ışıklandırılankayak dünyasının ‘kalpleri yumuşatan’ pisti,08:00 den 20:00’a kadar kayak severleri bekliyor.

 

 

Milka Hakkında

İsviçreli Phillippe Suchard tarafından yaratılan Milka, 1993’ten beri Türkiye çikolata pazarında sevilen bir markadır. Geniş bir ürün portfolyosuna sahip olan Milka, getirdiği yenilikler ve eşsiz çeşitleriyle yurdumuzda çikolata pazarının en yenilikçi, dinamik ve öncü markasıdır. Milka ürünlerinin en önemli ortak noktası isedünyanın en yumuşak lezzetli, bol sütlü, leziz çikolataları olmasıdır.“Milka” ismi, ürünün iki ana maddesi olan “süt” (Almanca’da “milch”) ve “kakao”nun birleşiminden oluşur. Milka çikolatasının yapımında, sadece ve sadece Alp Dağları’nın doğal ortamında beslenen ineklerin sütü, yani “Alp sütü” kullanılır. Bu sayede Milka, dünyanın en yumuşak lezzetli çikolatası olmakla kalmaz, aynı zamanda kalpleri de yumuşatır.

FACEBOOK İLE BAĞLAN