HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 24 Mart 2017

MARBLE'da Görsel Şölen

Magazinizmir
MARBLE Fuarı, mermer ve doğal taşın farklı kullanım alanlarıyla katılımcı ve ziyaretçilerine görsel bir şölen yaşatıyor.

Sektöründe dünyanın en iyi ilk üç fuarı arasında olan MARBLE – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda son teknolojik donanıma sahip iş makineleri, tonlarca ağırlıktaki dev mermer blokları ve sıra dışı doğal taşların yanı sıra, mermerin ve doğal taşın sınırlarını zorlayan tasarımlar da büyük ilgi görüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından Fuar İzmir’de kapılarını dün (22 Mart Çarşamba) 23. kez açan MARBLE-23. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda; abajurdan gece lambasına, satranç takımından; masaya, ev dekorasyon eşyalarından, şömineye kadar pek çok farklı tasarımda mermerin farklı kullanım şekilleri sergileniyor.

Son yıllarda hayatın her alanında fark yaratan tasarımlarda, tasarımcıların sık sık kullandıkları mermer, şık ve dayanıklı bir malzeme olması nedeniyle tercih ediliyor.

Farklı üretim teknikleri ve mermerin buluşmasıyla ortaya çıkan tasarımlarda özgünlük ve yaratıcılık dikkat çekiyor. Metal, cam, ahşap ve mermer kullanılarak hazırlanmış olan duvar süsleri, mermerin içerisine ışık yerleştirilerek oluşturulmuş şömineler evlere sıcak bir hava katması için tasarlanmış.

Ev dekorasyon ürünlerinin yanı sıra dış mekanlar için tasarlanmış ürünler de Türkiye’nin en büyük fuar alanı Fuar İzmir’de ziyaretçilerle buluştu. Parklarda, şehir merkezlerinde kullanıma uygun olarak tasarlanmış olan dragon ve tavus kuşu şekilli şık bankların yapımında ise traverten taşı kullanılmış.

Mermerden Güneş Saati

MARBLE’da yer alan bir başka tasarım ürünü ise Antik Knidos şehrinde bulunan güneş saatinin imitasyonu olan, traverten taşı kullanılarak yapılmış Güneş saati.
Ev dekorasyonuna uygun hale getirilmiş olan saat, zamanı Güneş’in konumuna göre ölçmeye yarayan dekoratif bir ürün.


Yalnızca profesyonel ziyaretçiye açık olarak düzenlenen MARBLE – 23. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, geleceğin doğaltaş ve mermer modasını ziyaretçi ve katılımcılarına sunuyor.

Mermerin büyüsünü İzmir’de yaşatan fuar, 25 Mart Cumartesi gününe kadar açık olacak.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN