HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 19 Aralık 2016

Manisalı İRG Makina'ya İtalya'dan Kalite Ödülü

Magazinizmir
Günaydın Group şirketlerinden İRG Makina, İklimlendirme ve Bina Otomasyon Sistemleri konusunda dünyanın en büyük firmalarından biri olan Johnson Controls'ün belirlediği en iyi 7 firma arasında Kalite ve Müşteri Memnuniyeti dalında birinciliğe layık görüldü.

İRG Makina Genel Müdürü İrfan Güney, Egeli bir firma olarak dünyanın farklı yerlerindeki şirketler arasından Milano'da global bir ödül kazanmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Manisa OSB'de 2012 yılından beri sac levhalarının şekillendirilmesi konusunda son teknolojiyle üretim yaptıklarını belirten Genel Müdür İrfan Güney, Schneider Elektrik, Johnson Controls, Putzmeister, Krone ve Vestel gibi uluslararası şirketlerin çözüm ortağı olarak çalıştıklarını dile getirdi.

3 bin metrekare açık bin 500 metrekare kapalı alanda toplam 42 personelle çalıştıklarını ifade eden Güney, ürün geliştirme ve arge konusunda da çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Elektrik panoları, ısıtma ve soğutma sistemleri, otomotiv gibi pekçok farklı sektör için sac şekillendirme yaptıklarını kaydeden Güney, "Bizim için kalite ve müşteri memnuniyeti ön plandadır. Üretimde yeni teknolojileri kullanıyoruz. 2016 yılında toplamda bin ton sac işledik. Ekibimiz bu konuda oldukça deneyimli. İRG Makina olarak ISO 9001-2008, OHSAS 18001, ISO 14001 sertifikalarımızı aldık" diye konuştu.

2016 yılında bir önceki yıla göre gerek ciro gerekse de sac işleme açısından % 80'lik bir büyüme yakaladıkları bilgisini veren İrfan Güney, şöyle devam etti: "2017 yılında % 20-30 büyüme hedefimiz var. 2018 yılında da yine Manisa OSB içinde yeni bir fabrika alanına geçerek üretim kapasitemizi yıllık 2 bin 500 tona çıkarmayı planlıyoruz. Şu anda üretimimizin % 90'ını iç piyasaya veriyoruz. Yeni yatırımlarla birlikte İtalya ve Abu Dabi deki firmalara ihracat gerçekleştireceğiz. İhracat rakamımızı da % 30 seviyesine çıkarmayı planlıyoruz." dedi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN