HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 18 Nisan 2017

KOSBİ'den Sanayicilere Özel Hizmet

Magazinizmir
Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) sanayicilerin sorunlarına çözüm bulmaya devam ediyor.

Bölgede sanayicilerin İtfaiye Uygunluk Belgesi’ni alma sürecinde yaşadığı zorlukları tespit eden KOSBİ, yaptığı çalışma neticesinde bir ilke imza attı. İtfaiye Uygunluk Belgesi’nin alınması aşamasında sanayicilere kolaylık sağlamak amacıyla KOSBİ Çevre Şube Müdürlüğü bünyesinde "İtfaiye Uygunluk Raporu Başvuru ve Yardım Masası" kuruldu.

Bölge sanayicilerinin karşılaştığı her alandaki sorunlar ve güçlükleri dile getiren KOSBİ Bölge Müdürü Cüneyt Öztürk, "Yaptığımız araştırmalarda İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Denetim ve Önleme Şube Müdürlüğü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın ortak olarak yürüttüğü İtfaiye Uygunluk Takip Sistemi projesinden haberdar olduk.

Yapılan görüşmeler neticesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmalara başladık.Bu çalışma neticesinde e-işlem portalına KOSBİ adres veri tabanının da entegre edilmesinisağladık. Süreç içerisinde ilgili personelimiz gerekli eğitimleri aldı. Kurduğumuz başvuru yardım masası ile KOSBİ olarak bir ilke imza attık" dedi.

"KOSBİ'ye İtfaiye Teşkilatı Gelecek"

E-işlem Portal Yönetimi ve katılımcı ilişkilerini sağlamak üzere kurulan İtfaiye Uygunluk Raporu Başvuru ve Yardım Masası’ndabaşvuruların alınmasına 27.02.2017 tarihinde başlandığını ve ilk bir aylık süre içerisinde beşkatılımcının başvuru sürecinin tamamlandığını, sanayicilere sunulan kolaylaştıran hizmetten dolayı mutlu oldukların dile getiren Öztürk, hedeflerinin bölgye ait itfaiye teşkilatının da kurulması olduğunu sözlerine ekledi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN