Kemalpaşalı Sanayiciler 2016'ya Umutlu Giriyorlar

Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KESİAD) geleneksel ‘Perşembe Kahvaltısı gerçekleştirildi.Efes Villa Toplu Yemek sponsorluğunda Nafi Restoran’da yapılan toplantıya Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, BAYOSB Başkan Vekili Fahrettin Selçik, İzmir Dawn Sendromu Derneği üyeleri ve Kemalpaşalı sanayiciler katıldı. KOSBİ Başkanı Kamil Porsuk’un sunum yaptığı toplantıda, sanayiciler de 2015 yılını değerlendirerek, 2016 yılı beklentilerini dile getirdiler.

İhracat Pazarları Genişletilmeli

Toplantının açılış konuşmasını yapan KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aytekin Öztaş, 2015 yılında zor bir yıl geçirdiklerine işaret ederek, 2016’ya sıkıntılarla girmelerine rağmen ümitli olduklarını söyledi. 2015 yılında komşularla yaşanan sorunlar yüzünden ihracat pazarlarındaki düşüşe dikkat çeken Öztaş, "2016 yılında özellikle komşularımızla ve Rusya ile yaşadığımız sorunların çözülmesini bekliyoruz. Irak, İran, Rusya gibi ülkeler Türkiye için büyük bir potansiyel. Türkiye ekonomisinin büyümesi için üretip satmaya ihtiyacı var. O nedenle bizim ihracat pazarı kaybetme lüksümüz yok. 2016 yılında önceliğin ekonomiye ve ihracat pazarlarının genişletilmesine verilmesini istiyoruz” dedi.

Ortak Akılla Geleceğe

Toplantıda sunum yapan KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk ise, bölgede bugüne kadar 100 milyon dolara yakın yatırım gerçekleştirdiklerine işaret ederek, 2016 yılında da yatırımlarını sürdüreceklerini söyledi. Geçen hafta bölgede 9 firmanın açılışını gerçekleştiren ve KOSBİ’yi ziyaret eden Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın bölge ile ilgili her türlü desteği verme sözü aldıklarına işaret eden Porsuk, "Sanayicimizin su ihtiyacını karşılamak için yıllardır yapımı gündemde olan Yiğitler Barajı devletimiz tarafından yapılacak. Nitelikli eleman ihtiyacı için kurmayı planladığımız meslek lisesi içinde gerekli desteği aldık. Bölgemizin parselasyon çalışmalarını da daha sağlıklı yürümesi için 3 etap halinde yapacağız. Geçen yıl elektrik altyapısına yaptığımız yatırımlarla 160 bin TL’nin sanayicimizin cebinde kalmasını sağladık. Bölgemizdeki seviyeli kavşaklarında yapımı Karayolları tarafından gerçekleştirilecek. OSB kanununun verdiği görev ve yetkiler doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonra da hep birlikte, sanayicilerimizin de görüş ve önerileri doğrultusunda bölgemizi geleceğe taşıyacağız" diye konuştu.
Toplantıda ayrıca İzmir Dawn Sendromu Derneği Başkan Yardımcısı Seray İlkmen de dernek çalışmaları hakkında bilgi vererek, Dawn sendromluların iş yerlerinde çalıştırılması konusunda sanayicilerden destek istedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği İzmir, İzmir Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği, Nafi Restoran İzmir, Aytekin Öztaş, Kamil Porsuk, İzmir İş Dünyası