Kemalpaşa'da Sanayici Dayanışması

Kemalpaşa Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (KESİAD) yeni başkanı Zeki Yöndem, ilk açıklamasında birlik ve dayanışma mesajı verdi.Kemalpaşa’da sanayici dayanışmasını en üst noktaya çıkaracaklarını dile getiren Yöndem, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) ile birlikte büyüyeceklerini söyledi.
Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen seçimli genel kurulunda oybirliğiyle başkanlığa seçilen Zeki Yöndem, Geçmiş Dönem Başkanı Aytekin Öztaş zamanında başlatılan projeleri aynı kararlılıkla uygulayacaklarını ve KOSBİ ile işbirliğine devam edeceklerini kaydetti.

Son yıllarda KESİAD'ın İzmir'de adından söz ettiren bir sivil toplum kuruluşu haline geldiğini belirten Yöndem, bunda payı olan herkese teşekkürlerini sundu ve KESİAD'ın birinci misyonu olan 'sanayicilerin sesi' olma özelliğini devam ettireceğini söyledi.

Sanayicilerimiz KOSBİ İle Büyüyecek

Müteşebbis heyetinin yarısını oluşturan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) yönetimi ile de koordineli çalışmaya devam edeceklerinin altını çizen Yöndem, “Yönetiminde çoğunluğu KESİAD'lılardan oluşan KOSBİ Türkiye'nin en saygın OSB'leri arasında yer alıyor. KOBİ’lerin çoğunlukta yer aldığı bölgede KOSBİ Yönetimi, Atıksu Arıtma Tesisi, ekonomik doğalgaz ve elektrik ile 50 yıllık su sorunumuzu ortadan kaldıracak Yiğitler Barajı projelerini hayata geçiriyor. Biz KOSBİ Başkanı Kamil Porsuk'a tüm arkadaşlarımız adına teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bizim çatı kurumumuz gibi olan KOSBİ ile yakaladığımız sinerjiyi devam ettirecek ve Bağyurdu ile Turgutlu OSB'lerini de içine alacak çok önemli projelerimiz var. Çok yakın zamanda bunları hayata geçireceğiz” dedi.

Dedikodularla Uğraşmayalım

Kemalpaşa'da geçmişte olduğu gibi dedikodulardan uzak, proje odaklı bir çalışma ortamı sağlamak istediklerini anlatan Yöndem, "Biz sanayicilerin birinci hedefi bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olmalı. Bu anlayışı kendimize düstur edindiğimizde bir sorun yaşanacağını sanmıyorum. Eğer bir sanayicimizin herhangi bir sorunu olursa bunu demokratik yollarla çözmek bizim başlıca görevimizdir. Hiçbir sanayicimizin bundan bir kuşkusu olmasın. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte KOSBİ ile el ele çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kemalpaşa Sanayici ve İş Adamları Derneği, Zeki Yöndem, Aytekin Öztaş, Kamil Porsuk, Yiğitler Barajı Projeleri, İzmir İş Dünyası, İzmir Cemiyeti