Kazanmak İstiyorsan Gençliğe Ayak Uydur

Genç girişimcilere verdiği destekle bilinen Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) Başkanı Berkay Eskinazi, iş dünyasına seslendi. Değişimin anahtarının gençlerin elinde olduğunu söyleyen Eskinazi, "Gençlere ayak uydurun yoksa iş hayatında sınıfta kalırsınız" dedi.LİYAKAT Proje Komite Başkanı ve Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Engin Deniz Eriş tarafından koordine edilen
3.LİYAKAT Akademi Sektör Buluşması büyük ilgi gördü. Buca Eğitim Fakültesi’ndeki etkinlikte üniversiteliler iş dünyasının önde gelen isimleriyle biraraya geldi. Sektör buluşmasında Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Tarkan Tezcan, KİPA Müşteri Hizmetleri Müdürü Ebru Tümay, Özken Danışmanlık Kurucusu Ahmet Özken ile Bia Halkla İlişkiler ve Reklamcılık kurucu ortağı Bilgi Gökmen Şenel, tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

LİYAKAT Derneği Başkanı Berkay Eskinazi, en önemli hedeflerinin iş dünyasına genç girişimciler katmak olduğunu belirterek, gençlere eğitim süreçlerinde destek olmak gerektiğini soyledi. Eskinazi, "Yarın mezun olup iş ararken zorlanmamanız için fark yaratmanız gerekiyor. Kendi katma değerinizi yaratın. Kitap okuyun, sosyal sorumluluk projelerinde çalışın, tiyatroya gidin, sivil toplum kuruluşlarına üye olun. Hayatı koklayın, hayal edin. İşte o zaman kendi markanızı yaratabilirsiniz. İşte o zaman siz değil, şirketler sizin peşinizden koşmaya başlayacaktır" dedi.

GENÇLERİN SESİNE KULAK VER

İş dünyasının da geleceğin girişimcilerine karşı sorumlulukları olduğunu, deneyim ve tecrübelerin gençlere aktarılmasının bir görev olduğunu ifade eden Eskinazi, "Buna karşın bizlerin de gençlerden öğreneceği çok şey var. Çağa ayak uydurmak gençlerle birlikte olunca daha kolay. Eğer gençlere ayak uydurmazsanız, iş hayatında sınıfta kalırsınız. Gençliğin enerjisi, değişime olan yakınlığı aslında iş hayatında altın gibi aranan inovosyonunda besin kaynağı. O besine ulaşmak isteyen, gençlerin sesine kulak verir" diye konuştu.

BAŞARININ SIRRI ALİCE FORMÜLÜNDE

Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Tarkan Tezcan girişimci öğrencilere yol haritası çizdi. Başarıya giden yolun 'mutlu iş'ten geçtiğini söyledi. Lewis Caroll'un ünlü romanı Alice Harikalar Diyarı adlı eserinden gençlere seslenen Tezcan, “İlk olarak hedeflerinizi belirleyin. Hedefleriniz yoksa Alice gibi yol ikiye ayrıldığında bocalarsınız. 'Nereye gideceğinizi bilmiyorsanız, hangi yoldan gittiğinin önemi yoktur. Yolun sonunda mutsuzlar ordusuna katılmayın" dedi. Doç.Dr. Engin Deniz Eriş ise “Yüksekokulumuz, üniversite sektör işbirliğinin bilincinde ve bu noktada gençlere ulaşmanın gerekliliğini bilen LİYAKAT devreye girerek sektörün saygın isimlerini öğrencilerimizle bir araya getiriyoruz” dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Genç girişimciler, LİYAKAT, Berkay Eskinazi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Meslek Yüksekokulu, Engin Deniz Eriş, 3.LİYAKAT Akademi Sektör Buluşması, Buca Eğitim Fakültesi, Vestel, Tarkan Tezcan, KİPA, Ebru Tümay, Ahmet Özken, Bilgi Gökmen Şenel, sivil toplum kuruluşları, şirket, deneyim, tecrübe, inovosyon, Lewis Caroll, Alice Harikalar Diyarı, izmir iş dünyası, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti