Kayserililer Gecesinin Geliri Başarılı Öğrencilere Burs Olacak

Kayseri İli Yardımlaşma Derneği (KAYDER) İzmir Şubesi, 9 Nisan Cumartesi günü Kuşadası Korumar Otel'de, "Birlik, Beraberlik ve Yardımlaşma Gecesi" düzenleyecek.22 bin 350 Kayserili'nin yaşadığı İzmir'de sosyal ve ekonomi alanında oldukça etkin olan Kayserililer'in bir araya geleceği gecede, Kayserililerin birbirleriyle tanışmaları ve kaynaşmaları hedefleniyor.

Organizasyonun geliri ise İzmir'de okuyan Kayserili başarılı öğrenciler için burs olarak kullanılacak.

Geceyle ilgili konuşan KAYDER İzmir Şubesi Başkanı Sinan Bezircilioğlu, dernek olarak hedeflerinin yaşadıkları bu büyük şehirde köklerinden kopmadan gelenek ve göreneklerini yeni nesillere aktarmak olduğunu söyledi.

Gece aracılığıyla hemşerilerin birbirlerini tanımalarını, kaynaşmalarını ve güzel bir hafta sonu geçirmelerini arzu ettiklerini dile getiren Bezircilioğlu, “Ülkemizin geçirdiği bu sıkıntılı günlerde Kayserililer olarak İzmir'den tüm ülkemize birlik ve beraberlik mesajı vermek istiyoruz. Biz yalnızca Kayserililer değil, tüm Türk milleti olarak büyük bir aileyiz ve hiç kimsenin bizi birbirimize düşürmesine izin vermeyeceğiz. Yaşadığımız terör saldırılarında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza KAYDER İzmir Şubesi olarak Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyoruz” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kayseri İli Yardımlaşma Derneği, Kuşadası Korumar Otel İzmir, Sinan Bezircilioğlu, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti