HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 2 Nisan 2018

KalDer Sohbetlerinin 5'incisinin konuğu Dr. Yılmaz Argüden Oldu

Magazinizmir
KalDer sohbetlerinin beşincisi ve 2018 yılının ilk toplantısı Hilton İzmir'de gerçekleştirildi.

İyi yönetişimle kaliteli yaşam ilişkisinin özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından örnekler verilerek anlatıldığı sohbet programının konuşmacısı Arge Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı ve Argüden Yönetişim Akademisi Kurucusu Dr. Yılmaz Argüden oldu.

KalDer sohbetlerinin beşincisi KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Maxion İnci Jant A.Ş ve Maxion Jantaş Jant A.Ş Türkiye Operasyonları Genel Müdürü Hakan Ünlü’nün açılış konuşmasıyla başladı.

Çok sayıda katılımcının izlediği sohbet programında konuşan Yönetişim Akademisi kurucusu Dr. Yılmaz Argüden, yönetişim kavramı üzerine ilgiyle izlenen bir sunum gerçekleştirdi.
Kalitenin beklentileri aşmak anlamına geldiğini vurgulayan Argüden, insanoğlunun doğasında olan tatminsizliğin, insanlığın gelişmesindeki en büyük etken olduğunun altını çizdi.

Toplumların gelişmesinde yönetişimin öneminin ne denli büyük olduğunu belirten Dr. Yılmaz Argüden, şunları söyledi: "Yönetişim, kurumlara güven duyulması için yapılması gerekenlerdir. Kurumlarına güven duyulan toplum için iyi yönetişim şarttır. Dolayısıyla yönetişimi, kurumsal güven olarak algılayabilirsiniz. Kurumlarına güven duyulmayan toplumların gelişme hızı yavaş olur. Bu nedenle yönetişim çok önemli bir konu.Yaşam kalitemizi geliştirmek istiyorsak, kısıtlı kaynakları etkin ve sürdürülebilir bir şekilde kullanmamız gerekiyor; dolayısıyla bunu sürdürülebilir kılmanın yolu iyi yönetişimden geçiyor. İyi yönetişimin olmadığı toplumlarda boşa enerji daha fazla harcanır. Eğer Robinson Crusoe gibi tek başımıza bir adada yaşayan bir insan olsaydık yönetişime ihtiyacımız olmayabilirdi; ama iletişimin olduğu her yerde mutlaka ve mutlaka yönetişime ihtiyaç vardır" dedi.

 

 

 

HABER: Mesut Varlık
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN