HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 2 Şubat 2023

İzmir’den Dünya’ya Açılan Bir “Kaya Masa Sandalye” Yolculuğu...

Magazinizmir
Kaya Masa Sandalye, Amerika, Almanya ve İngiltere’ye açılıyor!

Karabağlar’da yer alan imalat ve Showroomu ile İzmir’den dünyaya masa ve sandalye satan Kaya Masa Sandalye, Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Kaya, 10 ülkeye ihracat yaptıklarını ve üretimlerinin yüzde 30’unu yurtdışına sattıklarını söyledi. Türkiye’de önemli referanslara sahip firmanın başarısının Magazin İzmir için konuştuk.

Firma hakkında bilgi veren Ercan Kaya, Kaya Masa Sandalye için merak edilenleri yanıtladı...

“1999 yılından beri otel, restoran ve kafe masa, sandalye, dekorasyon işinde kendi işimi yapmaktayız. 9 yaşımdan beri sektörün içindeyim. Mesleğe çıraklıktan başladık. 2007 yılında Karabağlar’daki mağazamıza geçtik. Burada 5000 metrekarelik alanımızda imalat ve showroom olarak hizmet veriyoruz.”

“Aslında sadece masa ve sandalye satmıyoruz. Otel, kafe ve restoranların dekorasyonlarını yapıyoruz. Yaptığımız işler arasında güzellik salonları, spor salonları, villa ve ev dekorasyonları, fabrika yemekhaneleri, hastane yemekhaneleri yer alıyor. Hizmet yelpazemiz oldukça geniş. Özel tasarım ürünlerimiz de var. 250 çeşit sandalyemiz bulunuyor.”


10 Ülkeye İhracat Yapıyoruz...

“Bizim merkezimiz İzmir. 10 yıl öncesine kadar Ege’ye, şimdi ise Avrupa başta olmak üzere toplam 10 ülkeye ihracat yapan bir firma haline geldik. Avrupa dışında Irak ve Arabistan’a da ürünlerimizi satıyoruz. Restoran-kafe masa ve sandalyelerini gönderiyoruz. İmalatımızın yüzde 30’unu ihraç ediyoruz. 2005 yılından beri ihracat yapıyoruz.”

“Müşterilerimizi ailemiz gibi görüyoruz...”

“Fiyat cazibesinin yanında kaliteli ürünler sağlıyoruz. Kalite standartlarımıza özen gösteriyoruz. İngiltere’de ürünümüzden problem yaşayan bir müşterimizin ürününü birebir değiştirdik. Bize güven duyan müşterimizin İngiltere’de 10 restoran dekorasyonunu gerçekleştirdik. Uzun vaadede kazandık diyebiliriz. Bizim iş vizyonumuzda ticaret yaptığımız müşterilerimizi ailemiz gibi görüyoruz. İkinci ticaretimizin ardından dostluklar başlıyor.”

“Alanında yetenekli mimarlar ile çalışıyoruz...”

“Ercan Kaya olarak 16 tane tescilli patentli masa ve sandalyem var. Bünyemizde mimarımız var. Partner olarak çalıştığımız mimarlarımız var. Ödüllü mimarlarımız var.”

 

Güçlü Referanslar, Güçlü İş Birlikleri

Rixos grubu otelleri ile çalıştık. Yazıcı otelleri, Ephesia Otel , Tusan Otel, Pırıl Otel gibi yüzlerce referansımız var. Mimarlarımız bize ulaşıyor. Osmanlı Gruba ait 16 markanın masa, sandalye ve dekor işlerini yaptık. Big Chef, Hacıbozanoğlu gibi markalarla çalıştık.

Krizleri Fırsata Çevirerek Büyüdük...

“Biz kriz döneminde kurulduk. Krizle birlikte büyüyen bir firmayız. Alaylı olarak bu yerlere geldim. Krizi fırsata çevirmeyi biliyorum. Şu anda gelen talepleri 90 gün sonra teslim edebiliyoruz. Çok geziyoruz. Kapı kapı ziyaretlerimize devam ediyoruz. Sipariş usulü çalışıyoruz. Siparişleri yoğunluk nedeniyle 90 gün sonra teslim edebiliyoruz.”

Yurtdışında Yeni Şubeler ile Hızlıca Büyüyoruz!

“Geçen yıl 52 kişi çalışırken bu yıl 70 kişiye çıktık. Makine parkurumuz ve çalışan sayımızı artırdık. Büyüme hedeflerimiz var. Almanya, İngiltere ve Amerika’da şubelerimizi açmayı planlıyoruz. Savaş olmasaydı Kiev’de de şube açacaktık. Çalışıyorsanız rüzgar sizi sürükler. Masterchef Mehmet Şef’in restoranıyla da çalışmaya başladık.”

Bu keyifli sohbet için Magazin İzmir ekibi olarak Kaya Bey’e çok teşekkür ederiz.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN