İzmir Rotaract Kulübü Kadınları Meslek Sahibi Yapıyor

İzmir'in en eski Rotaract Kulübü olan İzmir Rotaract Kulübü büyük bir projeye daha imza attı.Karabağlar Belediyesi ve Party Home ortaklığında başlatılan 'Kadın İsterse' Projesinin eğitmen eğitimi ayağı tamamlandı. Karabağlar Belediyesi'ne bağlı 8 semt merkezindeki toplam 25 sorumlu, kokulu taş üzerine 3 gün boyunca toplam 12 saatlik bir eğitmen eğitimi aldı. Eğitim alan 25 sorumlu, kendi semt merkezlerindeki toplam 80 kadına Mart ayına kadar uzun soluklu bir kursiyer eğitimi verecektir. Her hafta yapılacak olan eğitimlerde amaç, kadınların bu ürünlerin yapımı konusunda uzmanlıklarını ve istihdamı sağlamaktır.

Proje kapsamında, kadınlara kokulu taş dışında, pazarlama ve kooperatifçilik üzerine de eğitimler verilecek ve kadınların yaptıkları ürünleri pazarlayabilmeleri için stant etkinlikleri de düzenlenecektir.

İzmir Rotaract Kulübü Başkanı Duygu Ersin, 'Kulübümüz her yıl kadınlarımıza yönelik proje üretmektedir. Bu yılda Belediye, STK ve özel sektör ortaklığıyla kadınlara yönelik proje ürettik. Kokulu taş ve sabun ülkemizde yeni ve ciddi bir sektör haline gelmiştir. Bu ürünler sayesinde, sadece evlerinde çalışarak üretim yapan kadınlar, ev ekonomisine katkı sağlayabilecektir. Buradan yola çıkarak başlattığımız projemizde, kadınların bu üretimi bir hobi niteliğinde değil, kendilerine istihdam sağlayıcı şekilde yapmaları hedefimiz olmuştur' dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Rotaract Kulübü, Karabağlar Belediyesi İzmir, İzmir Karabağlar Belediyesi, Party Home İzmir, Duygu Ersin, İzmir Etkinlikleri