İZDSO İnönü'yü Özel Bir Konserle Anıyor

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Türkiye Cumhuriyeti'nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'yü ölümünün 40. yılında düzenleyeceği özel konserle anacak.''İsmet İnönü'yü Anma Konseri'' Konak Elhamra Sahnesi'nde gerçekleştirilecek. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO), 20 Aralık Cuma günü gerçekleştireceği konserinde İsmet İnönü'yü anacak.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk başbakanı ve ikinci cumhurbaşkanı İsmet İnönü'yü anma haftası nedeniyle düzenlenecek özel konser, Konak Elhamra Sahnesi'nde saat 20.30 da başlayacak. Şef Alessandro Cedrone yöneteceği konsere contralto Judit Rujk ve kontrtenor Cenk Karaferya solist olarak katılacak. Anma konserinde, Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Senfoni No.45 K 221 La Majör” ile ''Senfoni No.29 K.201 La Majör'' ve Christoph Willibald Gluck, Joseph Haydn ve George Friedrich Handel'den aryalar seslendirilecek.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER inönü için özel konser, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, inönü 40. ölüm yıldönümü, ismet inönü, Alessandro Cedrone, Cenk Karaferya , Wolfgang Amadeus Mozart eserleri, mozartın eserleri, izmir 2013 etkinlikleri, izmir 2013 konserleri, Konak Elhamra Sahnesi