HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 6 Aralık 2021

İlker Gödence ile Mobilya Sektörüne Dair

Magazinizmir
"Trendleri takip ediyoruz, takip ettiklerimizin de her detayını mobilyalarımıza işliyoruz."

-Sektöre dair ilginiz ne zaman başladı?
Mobilya sektörüne olan ilgim aslında çocuk yaşta başladı. Sektörün mutfağında, ilk ustam ve aynı zamanda babamdan öğrendiklerimi hayatımın her alanında uygulamaya çalıştım. Çocukluktan beri hayalini kurduğum mağazayı açtım. Sonrasında sektöre farklılık ve yenilik getirme düşüncesiyle butik mobilya konseptine geçiş yaptık. Son dönemlerde yoğun talepler üzerine Avrupa ve Orta Doğu’ya ihracat yapmaya başladık.
-Özellikle sizi bu sektörde diri tutan şeyler neler?
Sürekli kendimi yenileme tutkum. Trendleri takip ediyoruz, takip ettiklerimizin de her detayını mobilyalarımıza işliyoruz. Kendimi daima yenilediğim ve bu yeniliği de her ürüne yansıttığım için her sabah aynı keyif ile işimin başına geliyorum.
-İlker Gödence Mobilya kaç senedir varlığını sürdürüyor?
Bu sene itibari ile 20 senelik bir mağaza olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
-Sadece mobilya değil, projeleriniz de mevcut sanıyoruz ki.
Evet, sadece mobilya ile ilgilenmiyoruz. Projeler de iş hacmimin çok büyük bir kısmını oluşturuyor. Yani bize gelen herhangi bir alıcı, kafasında nasıl bir çizim olursa olsun bunun üretimini yapabiliyoruz. Bu yönümüzle de sektörel bazda ayırıcılığımız bulunuyor.
-Ürünlerinizin çeşitleriyle alakalı yelpazeniz oldukça geniş. Bu özellikle tercih ettiğiniz bir şey mi?
Biz İlker Gödence Mobilya ve Dizayn ailesi olarak; misafir olduğumuz her evdeki tarzları barındırmayı ve tarzımızı da bu evlere katmayı amaçlıyoruz. Bu yüzden luxury de klasik de modern de bizim tarzlarımızı tanımlıyor. Her tarza hitap edebilmek baştan beri hedefimizdi, bu hedefimizi de böylece gerçekleştiriyoruz.
-Peki ‘’tarz meselesi’’ konusu var bir de. Bu nereden çıkmıştı?
Bizim için öncelik; stilin, herkes için görünür olması. Bu yüzden de bir evdeki tarzı, mesele edenlerdeniz. Tarz meselesi bizim için yıllardır verdiğimiz bir cevaptı aslında. ‘’Neden İlker Gödence?’’ diye bir sorunun cevabını ‘’tarz meselesi’’ şeklinde veriyoruz. Yıllardır da bu değişmeyen bir kavram olarak kaldı.
-İleriye dönük hedef ve projeleriniz neler peki?
Sürekli yenilenmeye devam ederek en nihayetinde hem mobilya hem de proje alanında yükselen bir ivmeyi yakalamak amaçlarımız arasında yer alıyor. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN