HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 4 Ağustos 2016

İEF'de KOSBİ Rüzgarı

Magazinizmir
Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgeleri arasında yer alan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi(KOSBİ), 26 Ağustos–4 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan "İnovasyon" ana temalı İzmir Enternasyonal Fuarı'nda yerini alacak.

İnovasyon ana sponsoru 'Vestel' olan fuarda stant açacak olan İzmir’in sanayi üssü KOSBİ, bölgedeki Ar-Ge ve inovatif çalışmaları fuar ziyaretçilerine tanıtacak.

"Ar-Ge Projelerimizi Tanıtacağız"

Türkiye’nin ve dünyanın en kapsamlı fuarında yer almanın önemine işaret eden Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Cüneyt Öztürk, "İEF’nin bu yıl ki ana teması olan inovasyon bizim için büyük önem arz ediyor. İnovasyon ve yenilik OSB’ler için vazgeçilmez bir unsur. Bu noktada KOSBİ olarak firmalarımızın Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını tanıtmayı istiyoruz. Çünkü sanayinin temeli inovasyondur. Gelişen teknoloji ve değişen ekonomik yapıya uyum sağlamak, rekabet piyasasında ayakta kalmak için inovatif hareketlerin büyük önemi var" dedi.

"Gelecek İzmir’de"

İzmir ekonomisinin itici güçlerinden biri olduklarını bu noktada geleceğe yönelik adımlar atmanın gerekliliğine vurgu yapan Öztürk, "Gelecek İzmir’de buluşacak diyerek yola çıkan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda geleceğe yönelik projelerimizin kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sebeple, halkımız Türkiye sanayisinin gelişimini ve değişimini görecektir" diye konuştu.

OSB’lerin Yapısı Güçlenmeli

OSB’lerin gelişmesi ve istihdam yaratması noktasında Ar-Ge, inovasyon ve yenilikçi üretim anlayışının önemine değinen Öztürk, gelişen üretim yapısı ve inovatif yönetim anlayışı ile OSB’lerin yapısının güçlendirilebileceğini söyledi. Fuar etkinliklerinin OSB içerisindeki firmalar açısından geliştirici olduğuna da değinen Öztürk, "Türkiye’nn önemli markalarının, akademisyenlerin, ve özel sektör temsilcilerinin inovasyonunu halkla buluşturacağı bir platform olacak. Bu noktada üniversite sanayi işbirliğini de pekiştirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

İzmir’in önemli OSB’lerinden biri olarak İEF’de yer almanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Öztürk, tüm İzmirlileri KOSBİ standına davet etti.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN