HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 25 Temmuz 2017

Hilton'un Türk Turizmine Güveni Tam!

Magazinizmir
Dünyanın önde gelen lider otel şirketlerinden biri olan Hilton’un Türkiye’de 50 tane aktif işleyen, 23 tane de inşaat halinde olan otelleri bulunuyor.

Avrupa’nın bir çok ülkesinde bu sayıda bulamadığımız Hilton, Türkiye’nin stratejik noktalarında yer alıyor ve önemli bölgeleri işaret ediyor. Bunların en ilgi çekici örneklerinden Double Tree by Hilton Eskişehir önümüzdeki günlerde, Double Tree by Hilton Çanakkale ise 2018 yılında kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Sağlık ve Kültür Turizmine İki Önemli Yatırım!

Çanakkale ve Eskişehir, uluslararası değerleme şirketleri tarafından yaşanılabilir şehirler listesinde ilk beşte yer almasıyla, son zamanların en konuşulan iki şehri. Türkiye’nin konumu ve gelişimi itibariyle önemli şehirlerinden olan Çanakkale ve Eskişehir’e yatırım yapan Hilton franchise partneri Kuzu Holding özellikle otellerin lokasyon seçimleriyle dikkat çekiyor.

Eskişehir ve Çanakkale’nin uluslararası değerleme şirketleri tarafından da en yaşanabilir 5 şehir listesinde yer alması yatırımların doğru hedefleri yapıldığının en önemli göstergesi. Double Tree by Hilton Eskişehir, Muharip Birlikler Kuvvet Komutanlığı Nato Üstü’nün 6000 personelli yerinin tam karşısında, termal suyuyla ünlü Terrace Park projesinin hemen yanında yer alıyor. Köprü çalışmalarıyla, son ayların en çok konuşan şehri Çanakkale’de bulunan Double Tree by Hilton ise, boğaz manzaralı konumuyla, Çanakkale’nin ilk 5 yıldızlı oteli olmaya hazırlanıyor.

Sektörün dünyaca ödüllü markası Hilton otellerini, iki özel şehre kazandıran Kuzu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kuzu otel yatırımlarına karar verirken şehir otelciliği haricinde, sağlık ve kültür konseptini geliştirdiklerini belirterek "Türkiye’nin gelişen şehirlerinde yatırım yapmayı tercih ediyoruz. Eskişehir hızla gelişen tam bir kültür şehri olmasının yanı sıra, zengin mineralli termal suyuyla sağlıklı yaşam kenti. Çanakkale ise şüphesiz ki tarihsel olarak oldukça önemli konuma sahip, antik kentimiz. Çanakkale otoyolunun yapımının tamamlanmasıyla Çanakkale’deki hareketlilik çok daha fazla artacak. Eskişehir de , Çanakkale de kültür, inanç ve sağlık turizmi açısından çok önemli . İki şehrimizin parlayan yıldızları, Hilton Double Tree by Hilton otellerinin hizmete girmesiyle birkez daha parlayacak. Amacımız şehirlerimize değer katmak. Uluslararası bir şirket olan Hilton’un yatırımcılarına ve Türk pazarına güveni tam. Bu da bizi başarıya odaklıyor." diye konuştu.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN