HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 9 Eylül 2019

Gezgin Ruhlar, Kitap Lansmanında Buluştu

Magazinizmir
Hürriyet’in deneyimli seyahat editörü Serkan Ocak’ın, gezi yazılarını derlediği ‘Gezeceğin Varsa Göreceğin de Var’ kitabının lansmanı Sortie’de gerçekleşti. Davet, Ocak’a ilham veren şehir hikâyeleriyle renklendi.

‘Gezeceğin Varsa Göreceğin de Var’ adlı kitabın yazarı Serkan Ocak’ın ev sahibi olduğu davet önceki gün Sortie’de düzenlendi. Ocak’ın seyahat deneyimlerini aktardığı kitabın renkli davetine Sahrap Soysal, Tiraje Erginer Önder, Çağlayan Kent, Atilla Atasoy, Eylem Yıldız, Zeynep Zor, Razan Aykaç gibi isimler katıldı. Serkan Ocak kitabını da imzaladığı davette misafirler, keşif hikâyelerini yazarın aktardığı anekdotlarla dinledi.

İlkokul çağlarından bu yana seyahate olan merakını profesyonel hayatına da taşıyan Ocak, kitabında dünyanın pek çok ülkesine olan yolculuklarını anlatıyor. Kitap; Afrika’nın nesli tükenmek üzere olan dağ gorillerinden, Küba’nın sosyolojik gözlemlerine kadar; büyük üstat Wolfgang Mozart’ın ezgileri eksik olmayan Viyana’dan; göz alıcı, bir o kadar da tehlikeli İsviçre Alp’lerinden göle yapılan bungee jumping’e kadar macera dolu yolculuk hikayelerine uzanıyor. ‘Gezeceğin Varsa Göreceğin de Var’ hem okutan hem de görselleri aracılığıyla yaşanmış muazzam anıları okura tekrar tekrar yaşatan başucu kitabı niteliğinde.

Seyahatin son yıllarda bir varoluş ve keşif hikâyesi olarak daha geniş kitleleri ilgilendirdiğine değinen Ocak, “Sınırların kalktığı günümüzde yeni yerler görmek ve keşfetmek artık daha büyük anlamlar taşıyor. Kitapta okura, renkli, heyecanlı, tarih ve doğayı da içine alan bir çerçevede, başka dünyaların kapılarını aralamayı hedefledim. Umarım okuyucular da bu heyecanı hisseder” dedi.

Dünyayı yeniden keşfetmeye, anlamlandırmaya ve tecrübe meraklarını taze tutmak isteyen okurların seveceği ‘Gezeceğin Varsa Göreceğin de Var’ sırasıyla; Ruanda, Küba, Dominik, Kırgızistan, İsviçre, İtalya, Fransa, Maldivler, Karadağ, Hindistan, Kenya, Avusturya, Norveç, Yunanistan, Finlandiya gibi ülke ve bölgeleri içeriyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN