Genç Başarı İnovasyon Kampı'nda Genç Fikirler Tek Platformda Bir Araya Geldi

Türkiye ihracatçılar Meclisi, Ege İhracatçı Birlikleri ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliği ile lise öğrencileri arasında gerçekleştirilen ve inovasyon konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan Genç Başarı İnovasyon Kampı, Türkiye İnovasyon Haftası İzmir etkinlikleri kapsamında gerçekleşti.Türkiye’de önemli projelere imza atan Genç Başarı Eğitim Vakfı, lise düzeyindeki gençlere uygulamalı programlar düzenleyerek gençleri girişimciliğe teşvik eden Genç Başarı, İnovasyon Kampı'nı, TİM ve Ege İhracatçı Birlikleri ile birlikte Türkiye İnovasyon Haftası İzmir etkinliği kapsamında, 19 Mart 2016’da İzmir’de gerçekleştirdi.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, "8 liseden 64 öğrencinin yer aldığı Genç Başarı İnovasyon Kampı’nda, 8’er kişilik karma ekipler kuruldu. Oluşturulan takımlardan İzmir’in bir sorununu tespit etmeleri istendi. Gençler bu doğrultuda tüm gün boyunca yaptıkları çalışmalarla, sorunu tespit ederek kendi çözümlerini ürettiler ve bu çözümü hayata geçirmek için birer iş fikri geliştirdiler. Denizlerin kirliliğini önlemek amacıyla özel bir atık toplama sistemi geliştiren deniz araçlarının atık depolarında, seyyar filtreler yardımıyla atıkların toplanması ve kıyıya gezici deniz taşıtları ile nakledilerek geri dönüşüme kazandırılması iş fikri ile 'See the Sea' ekibi jüri tarafından günün birincisi seçildi" dedi.

Kazanan ekip, Ege İhracatçı Birlikleri’nce düzenlenen gala yemeğine katıldı. Bunun yanı sıra Ege İhracatçı Birlikleri’nde meslekleri, görev tanımlarını ve çalışma yapısını öğrenecekleri ve bölüm yöneticileri ile birlikte deneyim paylaşımı yapılacak 'Job Shadow' uygulamasına katılma hakkını da elde ettiler.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege İhracatçı Birlikleri İzmir, İzmir Ege İhracatçı Birlikleri, Genç Başarı Eğitim Vakfı İzmir, İzmir Genç Başarı Eğitim Vakfı, Sabri Ünlütürk, Türkiye İnovasyon Haftası İzmir, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti