HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 8 Ocak 2020

GEBERİT-PLUVİA ÇATI DRENAJ SİSTEMİ SU BASKINLARININ ÖNÜNE GEÇİYOR

Magazinizmir
Genel mekanlar için ideal çözüm olan Geberit Pluvia Çatı Drenaj Sistemi, teknolojisiyle çatı drenajını daha güvenli hale getiriyor. Oluşabilecek ani su baskınları için yeni nesil teknolojisiyle öne çıkan Pluvia Çatı Drenaj Sistemi ile Geberit, 10 dakikada 50 kg yağışı drene ederek mevsimsel su baskınlarının önüne geçiyor.

Son yıllardahızladeğişeniklimnedeniyleaniyağmurlarınyolaçtığısubaskınlarıylakarşıkarşıyakalabiliyoruz. Bunoktada da subaskınlarınakarşıhazırlıklıolmakvesuyuhızlıtahliyeetmekönemli… Bufarkındalıkla 1000-1500m2 veüzerindekiyaşamalanlarındaoluşabilecekanisubaskınlarına Geberit, sonteknolojiylecevapveriyor. Geberit, saniyede 12 veya 25 litrekapasiteliPluviaçatısüzgeçlerininkullanıldığıPluviaDrenajSistemiilesubaskınlarınınönünegeçiyor.

Mevsimsel su baskınları için yeni nesil teknoloji Pluvia…

GeberitPluvia, en yoğun sağanak yağışlarda bile verimli ve güvenilir çatı drenajı olarak öne çıkıyor. Pluvia, sifonik çatı drenajı için konvansiyonel sistemlere göre daha az ürün malzemesi ve alan gerektiği için mekan planlaması açısından daha fazla tasarım özgürlüğü sağlıyor. Öte yandan 10 dakikada 50 kg yağışı drene edebilen sistem, eğimli olmayan yatay boru hatlarıyla da maksimum alan kullanımı yaratıyor. Yoğun yağışlarda hızlı drenaj sayesinde çatıda suyun birikmemesine olanak tanıyan Pluvia, her türlü hava şartına uygunluğuyla öne çıkıyor.  En az 1000-1500m2 üzerindeki binalarda ideal çözüm olarak karşımıza çıkan Pluvia, konvansiyonel drenaj sistemlerine göre 7-8 kat daha hızlı drene etme özelliğiyle de su baskınlarının önüne geçiyor. Kendi kendini temizleme özelliği sayesinde tıkanıklığın önüne geçen GeberitPluvia, darbelere dayanıklılığıyla öne çıkan HDPE borulardan tasarlanarak olası riskleri minimize ediyor. Çatıdan yer altı bağlantısına kadar tek bir sistemle çözüm sunan Geberit, çatı süzgeçleri, HDPE borular ve Pluvia askılama elemanlarını bir bütün olarak kullanmak gerektiğini savunuyor.

Geberit, Pluvia sistemindeki tasarım ve malzemeye 10 yıl garanti veriyor.

Geberit Hakkında:

Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ve kurşun armatürlü ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitfifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 6 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 29 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, 50 ülkede, 12,000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Geberit, 2018 yılında 3,1 milyar CHF net satış açıklamıştır. SIX SwissExchange’de listelenmiş olan Geberit hisseleri 2012’den beri de SMI'da (Swiss Market Index) yer almaktadır.

FACEBOOK İLE BAĞLAN