HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 19 Aralık 2019

FOLKART INCİTY’DE ANAHTAR TESLİMİ

Magazinizmir
Folkart Incity projesinin inşaatı tamamlandı, konutların anahtarları teslim ediliyor.Projede yaşam 15 Ocak 2020’de başlayacak. Bugüne kadar 11 projeyi tamamlayarak, ev sahipleriyle buluşturduklarını belirten Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, tamamlanan 12. projenin anahtar teslimini yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

 Tam 12 proje zamanında teslim

Bornova Yeni Kent Merkezi Bölgesi’ndeki Folkart Incity projesinin inşaatı teknik ekiplerin özverili çalışmaları ile tamamlandı. Projede anahtar teslimleri başladı. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Folkart Incity’de konut sahibi iş insanı Kamuran Habif’e dairesinin anahtarını teslim etti. Mesut Sancak, bugüne kadar 11 projede anahtar teslimlerini gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Sancak, son olarak bünyesinde Mektebim Koleji’nin de yer aldığı Folkart Time projesinde, anahtar teslimlerini 2018 yılında yaptıklarını kaydetti.

İzmir’e 5 milyar liralık yatırım

Sancak, bugüne kadar İzmir’de 4 milyar liralık yatırım değerine sahip 11 projeyi tamamladıklarını ifade etti. Folkart Incity’nin tamamlanan 12. proje olduğuna işaret eden Sancak,bu proje ile İzmir’e yapılan toplam yatırım değerinin 5 milyar liraya yaklaştığını vurguladı. Folkart Vega projesinin lansmanını 2018 yılının Ekim ayında yaptıklarına dikkat çeken Sancak, “2019 yılı sonu itibariyle Folkart Vega, Folkart Boyalık Çeşme, Folkart Line ve Folkart Yaka Evleri projelerinde çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Merkez ofisimiz ve şantiyelerimiz ile birlikte yaklaşık 1500 kişilik bir ekiple sahada çalışıyoruz. Folkart Line ve Karşıyaka’daki Folkart Yaka Evleri projelerimizi de önümüzdeki yıl teslim edeceğiz” dedi.

Mesut Sancak, proje hakkında bilgi verdi. Folkart Incity’nin peyzaj düzenlemesine ayrı bir önem gösterdiklerini kaydeden Sancak, projede özel teras bahçeleri oluşturulduğunu anlattı. Sancak, iç avlu ve çevre düzenlemeleri için İtalya’dan zeytin ve meşe ağaçları getirdiklerini dile getirdi. Ağaçların özel olarak seçildiğini belirten Sancak, şunları söyledi: “Peyzajımızda 4 adet büyük ağacımız bulunuyor. Üçadet zeytin ve bir adet meşe ağacımız iç avluda yer alıyor. Zeytin ağaçlarımızın her biri yaklaşık 400 yaşında. Zeytin ağaçlarımızdan biri 12 metre uzunlukta. Diğerleri ise8-9 metre uzunlukta. Meşe ağacımız ise 10 metre uzunluğa sahip.Bu ağaçlarımız ‘anıt ağaç’ kategorisinde.Uzunlukları 30 metreye kadar çıkabiliyor.Ayrıca biliyorsunuz zeytin ölümsüz ağaçtır. Peyzajımıza ayrı bir güzellik katacak.”

FACEBOOK İLE BAĞLAN